Yeni Star Wars filmi hakkında ilk ipuçları

Yeni Star Wars filmi hakkında ilk ipuçları
Yayınlanma Tarihi: 21.03.2019 10:48 | Değiştirme Tarihi: 21.03.2019 10:48

Game of Thrones dizisinin yaratıcıları olan David Benioff ve D.B. Weiss tarafından hazırlanan yeni Star Wars filmi Sith dönemi olarak da bilinen Old Republic döneminde geçebilir. Yeni bir üçlemenin ilk parçası olacağı düşünülen filmin prodüksiyonuna bu sonbaharda başlanması bekleniyor.

2015 yılında vizyona giren Star Wars: The Force Awakens ile başlayan yeni Star Wars üçlemesi bu yıl vizyona girecek Star Wars: Episode IX ile sona erecek. Üçleme sona erecek olsa da Lucas'ın yarattığı bu efsanevi evren sinemaseverleri etkilemeye devam edecek.

Rogue One ve Solo: A Star Wars Story gibi spin-off filmler de bu evrene renk katmaya devam ederken Star Wars filmleri için hazırlıklar sürüyor. Star Wars: The Last Jedi’ın yönetmeni olan Rian Johnson yeni bir üçleme için hazırlıklarını sürdürürken, Game of Thrones dizisinin yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss da yeni bir Star Wars filmi üzerinde çalışıyor. İşte sevilen dizi Game of Thrones yaratıcılarının hazırladığı Star Wars filminden ilk ipuçları... 

Benioff ve Weiss’ın Hazırladığı Yeni Star Wars Filmi The Lord of the Rings’e Benzetiliyor
Söylentilere göre yeni bir üçlemenin ilk parçası olarak planlanan ve Skywalker hikâyesinden bağımsız olayları işleyeceği konuşulan film; Old Republic döneminde, yani şu ana kadar çıkan filmlerde anlatılan olayların yüzlerce yıl öncesinde geçecekThe Lord of the Rings’e benzetilen yeni filmin çekimlerine bu sonbaharda başlanacağı söyleniyor.

Star Wars oyunlarında ve kitaplarında önemli bir yere sahip olan ve Sith dönemi olarak da bilinen Old Republic dönemi, tüm Star Wars hayranlarının sinemada görmek istedikleri yapımların başında geliyor.