Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Yeni Güncelleme iPhone ve iPad’e Neler Kazandırıyor?

Yeni Güncelleme iPhone ve iPad’e Neler Kazandırıyor?

Apple iOS işletim sistemi için hazırladığı yeni güncelleme paketi 5.1.1 güncellemesini geçtiğimiz gün içerisinde kullanıcıların beğenisine sundu.

09.05.2012 16:04

iOS’un 5.1.1 yeni güncelleme paketiyle iPhone ve iPad sahipleri çok fazla bir değişiklik beklememesi gerekiyor. Çünkü bu paket daha çok hali hazırda yaşanan sorunlar için düzenlemiş. Güncelleme paketlerinin büyüklükleri de normal iOS sürümleri kadar değil. Daha ufak boyutlardaki bu güncelleme sürümüyle birlikte öncelikle çekilen fotoğraflardaki HDR modu iyileştirmesi yapılandırılmış. Bu sayede kullanıcıların çektikleri fotoğraflarda karanlık yüzev ve aydınlık yüzey arasındaki farklar daha da azaltılarak sunulacak. Böylece fotoğraflardaki çekim kalitesi daha da arttırılmış oldu.

  Haber ile ilgili metin girin!.   Yeni iPad üzerinde 2G ile 3G arasında bazen geçiş sorunları yaşanıyordu. Apple yeni iOS 5.1.1 güncellemesiyle bu soruna da çözüm getirmiş. Artık yeni iPad kullanıcılar mobil internet bağlantısında sorunla karşılaşmayacak. Buna ek olarak yeni güncelleme de AirPlay iyileştirmesi de yer alıyor. AirPlay üzerinde yaşanan bazı hatalar düzenlenmiş durumda.   Yeni güncellemeyle gelen bir yenilik ise Safari tarayıcısı üzerinde yer imleri ve liste senkronizasyonun daha güvenilir hale getirilmesi. Bu sayede kullanıcıların cihazlarının zarar görmesi engellenmiş oldu. Bunlara ek olarak iTunes üzerinde satın alınan uygulamalar daha sonra satın alınamıyor şeklinde bir ibare altında gösteriliyordu. Yeni güncellemede bu sorun da düzeltildi.Kaynak: www.scroll.com.tr
Yorumlar | 0
üye profil