Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Yeni Android Neden Krom Gibi Parlıyor?

Yeni Android Neden Krom Gibi Parlıyor?

Google, Android versiyonlarını temsil eden heykellerine bir yenisi daha eklemiş.

02.02.2013 09:43

Google, Android versiyonlarını temsil eden heykellerine bir yenisi daha eklemiş. Ancak bu seferki kromdan üretilmiş ve eskilerden bir hayli farklı görünüyor. Google'ın Mountain View kampüsü birçok farklı ekibi ev sahipliği yapan bir merkez. Bu merkezde yer alan ekiplerden biri de Android geliştirme ekibi. Bu sebeple yeni ve büyük bir Android güncellemesi yayınlandığında, bu yeni sürümü simgeyen bir heykel kampüsün bahçesine konumlandırılıyor. Google, Android sürümlerine tatlı adlarını verdiği için Android robotu da bu isimlere göre değişiklik gösteriyor.

 

Fakat bugün ortaya çıkan bir fotoğraf, Google'ın bu kez farklı bir heykel hazırladığını gösteriyor. Android ekibi yöneticilerinden Paul Wilcox'un yayınladığı fotoğrafta kromdan yapılmış gibi görünen parlak bir Android heykeli bulunuyor. Diğer Android heykellerinden farklı görünmesinin yanında bu yeni heykelin yeri de farklı. Gelen bilgilere göre yeni heykel, diğer heykellerin karşısındaki bir binanın ilk katından el sallıyor. Yani bu Android onlardan farklı ama tanışmaya hevesli.

 

Elbette bu fotoğraf üzerine bazı spekülasyonlar üretmek mümkün. İnternet dünyasında yeni Android sürümü ve Google Chrome bağlantısı üzerine yorumlar dolaşıyor. Fakat Paul Wilcox, bunun yeni bir Android sürümünü temsil etmediğini Google + hesabından açıkladı. Yani geriye ikinci seçenek kalıyor: Chrome ve Android arasında yeni bir proje. Yapılan yorumlarda Google Chrome üzerinde Android uygulamalarının çalışabileceğinden ya da Chrome OS ile Android arasında yeni bir bağlantı kurulabileceği söyleniyor. Tabii hepsi birer spekülasyondan ibaret. Ancak Google yakında yeni bir şeyler duyuracak gibi görünüyor.Nexus 4 Satışları PatladıYazıya ulaşmak için tıklayın
Yorumlar | 0
üye profil