Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Xbox One ve Xbox 360 Kullanıcıları Kendi Aralarında Konuşamayacak

Xbox One ve Xbox 360 Kullanıcıları Kendi Aralarında Konuşamayacak

Sesli konuşma sisteminde yapılan geliştirmeler nedeniyle eski nesil ve yeni nesil konsol arasında sesli konuşma gerçekleştirilemiyor.

14.08.2013 09:35

Sesli konuşma sisteminde yapılan geliştirmeler nedeniyle eski nesil ve yeni nesil konsol arasında sesli konuşma gerçekleştirilemiyor. Geriye uyumluluk konusunda oldukça cimri tavırlar sergileyen yeni nesil konsollardan bir kötü haber daha geldi. Daha önce gamepad, kulaklık vb. Xbox 360 aksesuarlarını da desteklemeyeceği açıklanan Xbox One'ın bu kez de sesli konuşma sisteminde geriye uyumlu olmayacağı açıklandı.

xbox one gamepadReddit'de konu hakkında sorulan soruyu cevaplayan Major Nelson, Xbox One sahibi birinin Xbox 360'a sahip bir arkadaşıyla konuşmasının mümkün olmadığını dile getirdi. Xbox One'da yapılan geliştirmeler neticesinde çok daha yüksek kalitede ses kalitesi sağlandığını belirten Nelson, bu nedenle de geriye uyumluluk sağlanamayacağını söyledi. Zira açıklanan bilgilere göre  Xbox One'da kullanılan codec'ler Xbox 360'da kullanılanla uyuşmuyor.Playstation 4 ve Playstation 3 arasında ne olacağıyla ilgili henüz Sony cephesinden bir açıklama gelmedi. Ancak Xbox One'ın bu konudaki olumsuz açıklamasının ardından Sony'nin de böyle bir destek sağlayamayacağı düşünülüyor. İleride bu konuda bir açıklama yapıldığında sizlere aktarmaya devam edeceğiz.Üreten Kadının El Emeği Yüzbinlere Ulaştı   Yazıya ulaşmak için tıklayın
Yorumlar | 0
üye profil