Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
SURVIVORDA BU HAFTA ELENEN YARIŞMACISONRA BURADA
Windows Konuk Hesabıyla Dosyalarınız Güvende

Windows Konuk Hesabıyla Dosyalarınız Güvende

Bilgisayarınızı ofiste birden fazla kişi kullanıyorsa, ya da evinizdeki bilgisayarınıza size özel değil ortak kullanım alanında bulunuyorsa, en büyük korkunuz kişisel dosyalarınızın silinmesi olacaktır.

10.05.2012 15:49

Bilgisayarınızı ofiste birden fazla kişi kullanıyorsa, ya da evinizdeki bilgisayarınıza size özel değil ortak kullanım alanında bulunuyorsa, en büyük korkunuz kişisel dosyalarınızın silinmesi olacaktır. Ama Windows kullanıcısıysanız, bu korkuyu aşmanın da çözümü var.

Bilgisayarınıza bir konuk hesabı ekleyerek, “dosyalarım ya da kişisel verilerim silinir mi?” endişesi olmadan hayatınıza devam edebilirsiniz. Kullanıcılar “konuk” oturumuyla bilgisayarda var olan programları açabilir, oyun oynayabilirler. İnternette sorunsuz bir şekilde gezinebilir ve bilgisayarı açıp kapatmaları gerekirse bunu da yapabilirler.

 

 

Bunların dışında konuk hesabıyla bilgisayar başına oturan kullanıcı, program ekleyip kaldıramaz, kişisel bilgilerinize ulaşamaz ve kayıtlı dosyalarınız ve şifreleriniz üzerinde herhangi bir değişiklik yapamaz.

Konuk hesabı oluşturabilmek için Windows’un her şeyi olan Denetim Masası’na girerek, Kullanıcı Hesapları ve Aile Koruması alt menüsüne girerek Kullanıcı Hesaplarını tıklayın. Karşınıza gelecek olan denetim penceresinde Başka Bir Hesap Yönetin öğesini seçin. Buradan Guess Hesabını açıp onay verin. Bilgisayarınızı yeniden başlatıp, “Konuk” hesabıyla oturum açtığınızda artık kimse dosyalarınıza dokunamayacaktır. Kaynak: www.scroll.com.tr

Yorumlar | 0
üye profil