Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Windows 8, Altı Ayda Rekorları Alt Üst Etti!

Windows 8, Altı Ayda Rekorları Alt Üst Etti!

Yaklaşık altı ay öce kullanıcıların beğenisine sunulan Windows 8 işletim sistemi, genel işletim sistemi kullanım oranlarında yüzde 4.69 pay ile rekor kırdı.

01.05.2013 21:31

StatCounter yaklaşık üç milyon web sitesini gözlemliyor ve bu web sitelerine giren kullanıcıların bilgilerini topluyor. Bu bilgiler ışığında firma Windows 8 kullanım geçtiğimiz günlerde gözler önüne serdi. Yaklaşık 6 ay önce kullanıma sunulan Windows 8 işletim sistemi genel işletim sistemi pazarında şimdilik yüzde 4.69’luk paya sahip. Bu payın altı ay içerisinde bu kadar yüksek bir orana sahip olması Microsoft’un pazarlama başarısı olarak adlandırılabilir. Firmanın derlediği bilgilerde 2009 yılında çıkartılan Windows 7 hali hazırda yüzde 53.89’luk pay oranı ile pazar lideri olarak gözüküyor.

Statcounter_windows 8Windows XP ise 2001 yılında kullanıcıların beğenisine sunuldu ve şu sıralar hala birçok kullanıcının gözdesi. Windows XP2nin pay oranı ise yüzde 27.7. Windows Vista ise 2007 yılında kullanıcıların beğenisine sunulmasına rağmen çok sevilmeyen işletim sistemleri arasında yer alıyor ve günümüzdeki pazar payı yüzde 6.06. Araştırmacılar Windows 8’in bu hızla büyümeye devam etmesiyle birlikte bir yıl içerisinde liderlik koltuğuna oturabileceğini belirtiyorlar. Windows 8′in Bilinmeyenleri: Windows MağazaYazıya ulaşmak için tıklayın
Yorumlar | 0
üye profil