Uzayda çekilecek ilk film için NASA, Elon Musk ve Tom Cruise birlikte çalışmaya başladı!

Ünlü aktör Tom Cruise, Elon Musk ve Nasa ile yürüteceği işbirliği ile uzayda çekilecek ilk filmin adımlarını atmaya başladı. Uzayda geçen bir aksiyon filmi çekmeyi planlayan Cruise, proje süresince gerekenleri yapabilmek için çalışmaya başladı. Filmin konusu ve işleniş biçimi belirsizliğini korusa da, yakın zamanda netlik kazanacağı tahmin ediliyor. Detaylar haberimizde...

Yayınlanma Tarihi: 05.05.2020 14:32
Değiştirme Tarihi: 05.05.2020 14:32
Uzayda çekilecek ilk film için NASA, Elon Musk ve Tom Cruise birlikte çalışmaya başladı!

Geçmişte birçok başarılı filme imza atmış ünlü aktör Tom Cruise, uzayda çekilecek ilk film için hazırlıklara başladı. Projenin yeni yeni şekillenmeye başladığı süreçte, NASA ve Elon Musk'tan destek alan Tom Cruise'un oynayacağı filmin konusu ve işleniş biçimi belirsizliğini korumaya devam ederken, aynı şekilde bu noktada proje için herhangi bir yönetmen veya senarist de açıklanmış değil .

Deadline Dergisi'nin yaptığı habere göre,  Cruise, Elon Musk’ın uzay mekiği teknolojileri alanına öncülük eden şirketi SpaceX, NASA ile proje hakkında görüşmeye başladı.

En tehlikeli sahnelerde dahi dublör kullanmamasıyla bilinen Cruise, Görevimiz Tehlike serisinin 4. filminin sahneleri için Dubai’deki Burj Khalifa binasının tepesine yakın bir noktada çekim yapmıştı. Hollywood yıldızı, Görevimiz Tehlike 6 filminin bir aksiyon sahnesi çekimlerinde atlamaya çalıştığı sırada binaya çarparak sakatlanmıştı. 

Akla, bu uzay filminin Görevimiz Tehlike serisinin devamı olup olmayacağı geliyordu fakat Tom Cruise’un başrolünde yer aldığı Görevimiz Tehlike serisinin bir devam filmi olmayacağı da haberler arasında aktarıldı.