Ünlü yönetmenden acı haber geldi. Lynn Shelton hayata gözlerini yumdu! Ünlü yönetmen hastalığına direnemedi..

Sevilen birçok filmde imzası bulunan 54 yaşındaki ünlü yönetmen hastalığına daha fazla direnemeyerek hayatını kaybetti, sinema ve televizyon dünyasının başarılı kadın yönetmenlerinden Lynn Shelton'ın vefat haberini ise hayat arkadaşı Marc Maron çok üzgün olduğunu belirterek doğruladı. Humpday, Your Sister’s Sister gibi bağımsız filmler ile adı anılan Shelton neden vefat etti? Lynn Shelton başka hangi filmleri ile biliniyordu? Detaylar haberimizde...

Yayınlanma Tarihi: 18.05.2020 17:06
Değiştirme Tarihi: 18.05.2020 17:10
Ünlü yönetmenden acı haber geldi. Lynn Shelton hayata gözlerini yumdu! Ünlü yönetmen hastalığına direnemedi..

Little Fires Everywhere, Glow gibi önemli yapımlar ile adı anılan ünlü yönetmen Lynn Shelton, kan hastalığı nedeniyle 54 yaşında hayata gözlerini yumdu. Shelton'ın acı kaybını ise hayat arkadaşı oyuncu ve komedyen Marc Maron doğruladı. 

Lynn Shelton'ın arkadaşları Mark Duplass, Nia DaCosta, Edgar Wright, James Gunn gibi isimler ise sosyal medya hesapları üzerinden açıklama yaparak üzüntülerini dile getirdiler.

"Humpday, Your Sister's Sister, New Girl, Good Place, Glow, Little Fires Everywhere" gibi onlarca yapımı ile tanınan yönetmen Lynn Shelton, vefat etti. 
Uzun süre teşhisi konulamayan orak hücreli anemi hastalığıyla mücadele eden yönetmen, geçtiğimiz Cuma günü yaşadığı ağır belirtiler nedeniyle bayılmış, ardından yapılan tüm müdahalelere rağmen Los Angeles'ta yaşamını yitirmişti. 

 

Haber ile ilgili metin girin!.

 

Özellikle de hayat arkadaşı Marc Maron ile birlikte birçok projeye imza atan yönetmenin ölümü üzerine Maron üzüntüsünü şu sözler ile ifade etti:


"Korkunç haberlerim var. Lynn geçtiğimiz gece hayatını kaybetti. Bir haftadır hasta olmasının ardından geçen sabah baygınlık geçirdi. COVID-19 değildi. Doktorlar onu kurtaramazdı. Kurtarmayı denediler. Onu en az sizin kadar çok severdim. Bu çok yıkıcı bir şey. Kalbim kırık, şoktayım ve şu anda nasıl ilerleyeceğimi bilmiyorum. Hepinizin bilmesini istiyorum. Bazılarınızı tanımıyorum, bazılarınızı tanıyorum. Sadece onun için önemli olan insanların öğrenmesini sağlıyorum. Çok güzeldi, kibardı, sevgi dolu, karizmatik bir sanatçıydı. Ruhu saf bir mutluluk içerisindeydi. Beni mutlu etti. Ben de onu mutlu ettim. Onu hep güldürdüm. Birlikte bir hayat başlattık. Gerçekten ne olduğuna inanamıyorum. Bu korkunç derecede üzücü bir kayıp."