Ünlü yönetmen Robert Eggers yeni projesi "The Northman" hakkında açıklama yaptı. Filmin konusu ve detayları...

The Lighthoouse ile büyük bir ivme kazanan yönetmen Robert Eggers yeni projesi The Northman hakkında konuştu. Bir viking hikayesini anlatacak olan film, Eggers'ın açıklamalarına göre şimdiye kadar çekmiş olduğu filmlere kıyasla büyük bütçeli bir prodüksiyona sahip olacak. Peki, The Northman filminin konusu nedir? 

Yayınlanma Tarihi: 17.04.2020 16:27
Değiştirme Tarihi: 17.04.2020 16:29
Ünlü yönetmen Robert Eggers yeni projesi 'The Northman' hakkında açıklama yaptı. Filmin konusu ve detayları...

The Witch ile mühtiş bir çıkış yakalayan, The Lighthouse filmiyle ise  kendini diğer korku filmi yönetmenlerinden ayırarak imzasını oluşturan Robert Eggers, yeni projesi "The Northman" açıklamalarda bulundu. Başarılı Yönetmen:

"Bir şeyler üzerinde çalışan çok küçük bir ekip var. Zırh ustaları karakterler için zırh üretmeye devam ediyor. Prostetikler yapılıyor. Ben de görüntü yönetmeni ve storyboard sanatçısı ile çalışıyorum. Bazı şeylerin yapılması gerekiyor. Lokasyon yöneticimiz, sık sık henüz yarısı inşa edilmiş olan set mekanlarını kontrol ediyor. Filmde birçok lokasyon var. Yani sık sık izcilerle birlikte yeni mekanlar bulmaya ya da bulduğumuz ve set kurduğumuz mekanları yeniden değerlendirmeye gidiyoruz. Bu dünyayı tasarlıyoruz, köyleri inşa ediyoruz, binlerce kostüm ve prostetik yapıyoruz. Eğitilmeye ihtiyacı olan atları eğitiyoruz. Sahneleri tasarlıyoruz. Genellikle görsel efektlerin, hayvanların ya da dublörlerin olduğu sahnelere storyboard yaparım; tüm departmanların aynı anda çalışabilmesi için gereklidir. Ama bu filmde bir teknede olmayan ya da ekstra olmayan çok az sahne var. Filmin çoğu için çok fazla zaman alan storyboard yapıyoruz ve bu boş zamanda çalışmaya devam ediyoruz"  dedi.

"10. yüzyıl İzlanda'sında geçen bir Viking intikam destanı" olarak nitelendirilen filmin oyuncu kadrosunda, yönetmenin The Lighthouse'ta da çalıştığı usta oyuncu Willem Dafoe, Big Little Lies dizisinin yıldızı Nicole Kidman, The Witch'te başrol olarak gördüğümüz genç ve yetenekli oyuncu Anya Taylor Joy, IT filmlerinin yıldızı Bill Skarsgard ve The Little Drumer Girl, Big Little Lies, Long Shot, Melancholia gibi birçok yapımda karşımıza çıkan Alexander Skarsgard ve Dracula dizisiyle beğenileri kazanan Claes Bang bulunuyor.