Ünlü isimler, sağlık çalışanları için bağış toplamak amacıyla kitap okuma etkinliği düzenledi!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, etkilerini göstermeye devam ediyor. Hayatın hemen hemen her alanını değiştiren pandemi, özellikle de sağlık çalışanları için oldukça zor bir süreç olarak etkisini sürdürüyor. Gecesi gündüzüne karışan, evlerine gitmeye fırsat bulamayan, hastalanan ve hayatını kaybeden tüm sağlık çalışanları için ise farklı sektörlerden destek gelmeye devam ediyor. Kitap okuma etkinliği düzenleyerek elde edilen bağışı sağlık çalışanlarına armağan eden ünlü isimler kimler? Etkinlik nasıl gerçekleşecek? Detaylar haberimizde...

Yayınlanma Tarihi: 21.05.2020 16:02
Değiştirme Tarihi: 21.05.2020 16:04
Ünlü isimler, sağlık çalışanları için bağış toplamak amacıyla kitap okuma etkinliği düzenledi!

Pandemi sürecindeki sağlık çalışanlarına moral verebilmek ve destek olabilmek adına kitap okuma etkinliği düzenleyen ünlü isimler, sağlık çalışanları için bağış toplayacaklarını duyurdu.Jojo Rabbit filmi ile Oscar ödülününe layık görülen yönetmen Taika Waititi, aralarında birçok ünlü ismin yer aldığı bu özel etkinliğe ev sahipliği yaparak sağlık çalışanlarının şu anda bulunduğu zor koşullara dikkat çekti.

Roald Dahl’ın James and the Giant Peach adlı romanını okumak için bir araya gelen Taika Waititi ve ünlü isimler, Roald Dahl Story Company çatısı altında pandemi ile mücadele eden sağlık personelleri için bağış toplayacağını duyurdu.

Roald Dahl Story Company'nin Yotube kanalında on bölümden oluşan bir seri halinde Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri yayınlanacak okuma etkinliğinde, Meryl Streep, Chris ve Liam Hemsworth, Cate Blanchett, Ryan Reynolds, Mindy Kaling, Benedict Cumberbatch , Lupita Nyong’o, Billy Porter ve Sarah Paulson gibi ünlü isimler yer alıyor.