Universal Picture filmlerini dijital ortamlardan yayınlayacak!

Ekonomiden teknolojiye, teknolojiden sinemaya, sinemadan eğitime tüm dünyayı etkisi altına almaya başlayan koronovirüs, film sektöründe de yeni kararlar alınmasına neden oldu.

Yayınlanma Tarihi: 17.03.2020 12:20
Değiştirme Tarihi: 17.03.2020 12:24
Universal Picture filmlerini dijital ortamlardan yayınlayacak!

Sektörün önde gelen film şirketi Universal Pictures, diğer şirketler gibi 2020 yılındaki filmlerini ertelemek yerine, dijital ortam üzerinden kiralama yöntemiyle seyirciyle filmlerini paylaşmayı planlarken; evinde vakit geçiren insanları memnun edecek yeni bir projeyi hayata geçiriyor.

-ABD başta olmak üzere pek çok ülkede vizyona girmesi beklenen filmler, 19.99 dolar ücret ile kiralanacak.

-Kiralanan filmler 48 saat boyunca satın alan kişiler tarafından izlenebilecek.

Bu filmlerin beyazperdede olmaması nedeniyle büyük zarar etmeleri gerçeğine rağmen, dijital ortam üzerinden yapılacak bu hamle ile zararın bir kısmının telafi edilmesi hedefleniyor.

Durum ile ilgili açıklamalarda bulunan NBC Universal CEO’su Jeff Shell :

“Universal Pictures, 2020 yılı için gerçekten geniş ve çeşitli filmlere sahip. Bu filmleri ertelemek yerine, insanların bu filmleri hem erişmesi hem de uygun fiyatlı olarak evde görüntülemeleri için bir seçenek sunmak istedik. İnsanların hâlâ sinemaya gideceğini umuyoruz ve inanıyoruz, ancak dünyanın farklı bölgelerinde bu durum bazı insanlar için şu an için mümkün değil. Bunu anlıyoruz.” diyerek son durumu değerlendirdi.

Bu uygulamanın ilk olarak ABD'de başlayacağı bilgisine ek, ülkemizde hayatı geçip geçmeyeceği konusunda henüz bir gelişme sağlanmadı, ilerleyen günlerde birçok şirketin ise böyle bir seçenek sunacağı tahmin ediliyor.

Filmlerini erkenden dijital kiralama servislerine açmaya karar veren Universal Picture tarafından, bu cuma gününden itibaren Görünmez Adam, Emma ve Av filmlerine dijital olarak ulaşılabileceği netleştirildi.