Üç Harfliler 3: Karabüyü'nün basın gösterimi yapıldı

Alper Mestçi Türk korku sinemasına başarılı bir film daha kazandırdı.

Yayınlanma Tarihi: 01.07.2016 10:54
Değiştirme Tarihi: 01.07.2016 10:54

Alper Mestçi’nin yönettiği, merakla beklenen korku filmi Üç Harfliler 3: Karabüyü’nün basın gösterimi Kanyon Cinemaximum'da gerçekleştirildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

01 Temmuz’da vizyona girecek olan filmin oyuncu kadrosunun da hazır bulunduğu gösterime olan yoğun ilgi dikkat çekerken, izleyenlerin ortak düşüncesi Siccin ve Musallat serilerinin yönetmeni Alper Mestçi’nin Türk korku sinemasına yine çok başarılı bir film kazandırdığı yönünde oldu. 15 yaş sınırı getirilen film, 250 kopya ile sinema salonlarındaki yerini alacak.

"Alakasız insanların yaptığı korku filmleri sektöre zarar veriyor"

Senaryosunu da yazdığı filmi için Mestçi “Bu benim 6. korku filmim, kime sorarsanız 'bir milyon yapacağız' der ama buna seyirci karar veriyor. Ben, bu sefer de iyi bir film yaptığımıza inanıyorum. Çok emek harcadık, umarım Üç Harfliler 3:Karabüyü hak ettiği değeri bulacaktır. Bu yıl sanırım 25 tane korku filmi yapıldı, Ucuza çok korku filmi çekildi. 'Az para harcayıp çok para kazanalım' dedi insanlar. Bu da sektöre zarar veriyor. Bunun da bir son bulması gerekiyor” derken,  filmin yapımcılığını The Moments Entertainment ve Muhteşem Film birlikte üstleniyor. Filmin müziklerinde ise Raşit Gözdamla’nın imzası yer alıyor. Siccin serisinin yıldızlarının buluştuğu filmin oyuncu kadrosunda ise; Seda Oğuz, Deniz Gündoğdu; Metin Yıldırım, Özay Fecht, Merve Ateş, Yücel Tunca, Nefise Seda Yanık, Sedat Develik, Fatma Nilgün İslamoğlu, Gülşah Tütel gibi oyuncular yer alıyor.

Üç Harfliler 3: Karabüyü’de; anne ve babasını kaybettikten sonra çocukluğunun geçtiği eski evde oturmak istemeyen Alev, evini kiraya verir. Bu eve taşınan tekinsiz ve tuhaf kiracılar; Alev, kızı Eda ve kocası Erol’un hayatlarını bir anda kabusa çevirir. Eve taşınan Dilek ve Kadir yeni evli bir çifttir. İkisinin de geçmişinde ürkütücü olaylar vardır ve farklı şekillerde Alev’in ailesine musallat olurlar. Alev rastlantı sonucu gittiği ve ''Ebced Hesabı'’ yaparak ‘’Yıldızname’’ falına bakan ürkütücü kadından, kiracıları hakkında bazı bilgiler öğrenir. Fakat öğrendiği şeyler Alev’in yaşadıklarını daha da kara bir kabusa dönüştürecektir.