Türkan Sultan'dan 'Uzaklarda Arama'

Yayınlanma Tarihi: 17.11.2015 09:49 | Değiştirme Tarihi: 17.11.2015 13:56

Uzaklarda Arama 27 Kasım'da sinemalarda!

Yeşilçam'ın Sultan'ı Türkan Şoray'ın yönetmenliğini üstlendiği Uzaklarda Arama filminden ilk fragmanı sinemaseverlerle buluştu. 

 

Çekimleri 8 haftada Muğla'da gerçekleştirilen yapım 9 yaşındaki Yusuf'un ağzından anlatılacak. Türkiye'de yaşanmış gerçek bir hikayeden esinlenen film, şehir merkezindeki pavyonun yakınlardaki küçük bir kasabaya taşınma emrinin çıkmasıyla başlayan olaylar zincirini mizahi bir dille ele alıyor. Bu karmaşık ortam içinde kasabalının da şahit olacağı tutkulu, imkansız bir aşk yaşanır. Birbirinden çok farklı insanların dünyalarının kesişmesinden doğan trajikomik bu hikaye anlatılıyor.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

 

Filmin yönetmenliğini Türkan Şoray yaparken senaristliğini ise Onur Ünlü yapıyor. Yapımcılığını ise Yağmur Ünal üstleniyor.

 

Türkan Şoray´ın yönetmenliğini yaptığı ´Uzaklarda Arama´filminin oyuncu kadrosunda Fırat Tanış, Mehtap Bayri, Kaan Urgancıoğlu, Serkan Şenalp, Sevda Erginci, Ekin Türkmen, Elif Atakan, Pınar Göktaş, Fatih Al, Sema Keçik, Goncagül Sunar, Turgay Aydın ve Doğa Konakoğlu gibi birbirinden ünlü isimler rol alıyor.

 

´Uzaklarda Arama´ filmi 27 Kasım’da sinema salonlarında ki yerini alacak.