Tom Hardy’nin Al Capone’u canlandırdığı Fonzo’dan yeni görüntüler yayınlandı

Tom Hardy’nin Al Capone’u canlandırdığı Fonzo’dan yeni görüntüler yayınlandı
Yayınlanma Tarihi: 11.03.2019 14:56 | Değiştirme Tarihi: 11.03.2019 15:06

Fantastik Dörtlü filminin Amerikalı yönetmeni Josh Trank’in yeni filmi Fonzo'dan görüntüler yayınlandı. Fonzo, İtalyan asıllı Amerikalı mafya lideri Al Capone’un pek de bilinmeyen son yıllarını konu alacak.

Tom Hardy, Al Capone rolünde
2019 yılında sinemaseverler ile buluşması beklenen Fonzo’da, daha önce Robert De Niro ve Stephen Graham gibi usta oyuncuların canlandırdığı Al Capone rolünde bu kez Tom Hardy olacak. Netflix'in popüler dizisi Peaky Blinders ve son filmi Venom ile yakın zamanda ekranlara gelmiş olan ünlü oyuncu Tom Hardy, bu kez beyaz perdede İtalyan mafya babası Al Capone'u canlandıracak. Filmden yayınlanan görüntülerde Tom Hardy'nin rolü için büyük bir fiziksel değişim geçirdiği görülüyor. 

Filmden görüntüler yayınlandı
Senaryosu da yönetmen Josh Trank tarafından yazılan film; 48 yaşında ölen Capone’un son dönemlerine odaklanıyor. Fonzo, Al Capone'un hapishanede geçirdiği 10 yılın ardından bunama belirtileri göstermeye başlaması ve geçmişiyle yüzleşmesini anlatıyor. Oyuncu kadrosunda Tom Hardy’e Linda Cardellini, Matt Dillion, Jack Lowden, Kyle MacLachlan ve Noel Fisher‘ın eşlik ettiği filmin vizyon tarihi henüz belli değil. 

Al Capone kimdir?
Tam adı Alphonse Capone olan İtalyan asıllı Amerikalı mafya lideridir. 1920- 1933 yılları arasındaki ABD alkol yasağından yararlanarak güçlendi. 1929'da Amerikan ekonomosinin zor günler yaşadığı Büyük Bunalım dönemindeki fırsatlardan yararlanarak gücünü arttırdı.