The Irishman filminin yıldızı Jimmy Hoffa kimdir? İşte The Irishman filmi konusu ve oyuncuları

The Irishman filminin yıldızı Jimmy Hoffa kimdir? İşte The Irishman filmi konusu ve oyuncuları
Yayınlanma Tarihi: 28.11.2019 12:03 | Değiştirme Tarihi: 28.11.2019 12:14

Sinemaseverlerin uzun bir süredir beklediği The Irishman filmi izleyiciyle buluştu. The Irishman filminin yıldızı olan Jimmy Hoffa karakterinin yaşam hikayesi ve nasıl kaybolduğu birçok kişinin merak ettiği konular arasında yer almaya başladı. Peki, The Irishman filminin yıldızı Jimmy Hoffa kimdir?

Sinema tutkunlarının büyük bir merakla beklediği The Irishman filmi vizyona girdi. Joe Pesci, Al Pacino, Robert De Niro gibi yıldız isimleri oyuncu kadrosunda barındıran The Irishman filminin konusu ve oyuncu kadrosu merak edilmeye başlandı. Peki, The Irishman filminin yıldızı Jimmy Hoffa kimdir? İşte The Irishman filmi konusu ve oyuncuları.

THE IRISHMAN FİLMİ KONUSU

The Irishman, bir mafya tetikçisi olan Frank Sheeran'ın hayatına odaklanıyor. II. Dünya Savaşı'nda görev almış eski bir asker olan Frank Sheeran, yıllar boyu Bufalino suç örgütü için çalışmıştır. Birçok ünlü isim için dolandırıcılık, tetikçilik yapan ve 'İrlandalı' lakabı ile anılan Sheeran, aynı zamanda işçi sendikası memurudur. Frank Sheeran'ın hayatından kesitlerin sunulduğu filmde, Amerikan tarihinin en gizemli suç olaylarından biri olan işçi lideri Jimmy Hoffa'nın ortadan kayboluşuna değiniliyor.

THE IRISHMAN FİLMİ OYUNCULARI

Martin Scorsese yönetmeliğinde çekilen The Irishman filmi oldukça yıldız isimleri kadrosunda barındırıyor. İşte The Irishman filmi oyuncuları:

Robert De NiroAl PacinoJoe PesciHarvey KeitelBobby CannavaleRay RomanoStephen GrahamAnna Paquin

JİMMY HOFFA KİMDİR?

Jimmy Hoffa 7 yaşında babasını kaybetmiştir. Daha sonra 1924 yılında ailesiyle birlikte Detroit'e yerleşti. 14 yaşında okul hayatını sonlandıran Hoffa, depo görevlisi olarak çalıştı ve sendika faaliyetlerinde yer aldı. 1942 yılında Michigan Teamsters Konferansı'nda başkanlık yaptı. Sendikadaki görevlerini başarıyla yerine getiren Hoffa, daha sonra Uluslararası Teamsters Kardeşler Birliği'nde başkan yardımcılığına kadar yükseldi. Pazarlama ve satış konusunda uzman olan Hoffa, sendikanın uluslararası ofisini daha da ileri taşıdı.

JİMMY HOFFA'NIN SİCİLİ

Jimmy Hoffa'nın adı sürekli organize suçlarla birlikte anılıyordu. Hoffa'nın 1967 yılında dolandırıcılık ve komplo suçlarından dolayı 13 sene hapis cezasına çarptırıldı. Ancak bu kovuşturmadan bir süre sonra kurtuldu. Hoffa hapiste kaldığı sürede sendikanın başkanlığını bırakmadı ve başkanlık görevini 1971 yılına kadar devam ettirdi. Hoffa daha sonraki yıllarda 1980 yılına kadar sendika faaliyeti yapmaması şartıyla serbest bırakıldı.

HOFFA NASIL KAYBOLDU?

Jimmy Hoffa, 30 Temmuz 1975 yılında Detroit'deki bir restorandan sebebi bilinmeyen bir şekilde kayboldu. Hoffa'nın bir Teamsters yetkilisi ve Anthony Provezano ile bu restoranda buluştuğu söylendi. Hoffa ile buluştuğu iddia edilen kişiler bu iddiaları daha sonradan yalanladı.