Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Teknolojide Dev Satın Alma

Teknolojide Dev Satın Alma

Veri depolama ürünlerinin lider üreticisi Seagate, pazarının önemli isimlerinden LaCie’nin %64.5’lik hissesini satın alıyor. LaCie CEO’su Philippe Spruch’a ait tüm payların (%64.5) satın alma işlemlerine başlayan Seagate, net olarak ödeyeceği 186 milyon d

25.05.2012 17:58

Veri depolama ürünlerinin lider üreticisi Seagate, pazarının önemli isimlerinden LaCie’nin %64.5’lik hissesini satın alıyor. LaCie CEO’su Philippe Spruch’a ait tüm payların (%64.5) satın alma işlemlerine başlayan Seagate, net olarak ödeyeceği 186 milyon dolar ile firmanın tüm kontrol haklarına sahip oluyor.

  Dünyanın en büyük veri depolama çözümleri üreticisi Seagate, pazarının önemli isimlerinden olan LaCie ile özel bir anlaşma gerçekleştirdi. Seagate, LaCie Başkanı ve CEO’su Philippe Spruch’a ait %64.5’lik hisse için, hisse başına €4.05 ödeyerek net değeri 186 milyon Euro olan satış anlaşması imzalıyor. LaCie’nin seçkin tüketici depolama çözümleri, network eklentili veri depolama çözümleri ve yazılım olanakları, Seagate’in tüketici depolama ürünlerine dahil ediliyor. Bu birleşme ile Seagate, gün geçtikçe genişleyen tüketici veri depolama pazarında, özellikle de Avrupa ve Japon’da büyüme sağlıyor.   Satın alma ile güçlü mühendislik işlemlerine ve yazılım geliştirme kapasitesine katkı sağlanırken, çeşitli tedarikçilerle ilişkilerin daha kuvvetli hale gelmesi hedefleniyor. Haber ile ilgili metin girin!.  

Kendi hisselerinin tamamen Seagate’e satılmasının ardından, LaCie CEO’su Philippe Spruch da Seagate ekibine katılarak, firmanın tüketici veri depolama ürünleri alanında liderlik yapacak.

Seagate Başkanı ve CEO’su Steve Luczo satın alma ile ilgili olarak şu açıklamaları yaptı “Seagate tüketici veri depolama pazarını geliştirme ve kullanıcı için en dinamik ürünleri pazara sunma konusunda güçlü bir kararlığa sahiptir. Uzun yıllardır sektöre heyecan veren, harika ürünler oluşturan LaCie, Seagate’in gücüne güç katacaktır ve tüketici ürünleri kategorisinde genişlememize destek olacaktır.  İşinde lider ve ileri görüşlü olan Philippe’in de aramıza katılacak olmasından dolayı çok heyecanlıyız.” >>SSD’ler Performanslarını Arttırıyor!Yazıya ulaşmak için tıklayın
Yorumlar | 0
üye profil