Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Tegra 3 İşlemcili Telefonların Sayısı Artacak

Tegra 3 İşlemcili Telefonların Sayısı Artacak

NVIDIA’nın 1+4 çekirdekli mobil işlemci mimarisi Tegra 3, mobil cihazlara bilgisayar performansında işlem gücü ve 3D grafik kabiliyeti sağlıyor.

27.05.2012 22:15

NVIDIA’nın 1+4 çekirdekli mobil işlemci mimarisi Tegra 3, mobil cihazlara bilgisayar performansında işlem gücü ve 3D grafik kabiliyeti sağlıyor. An itibariyle ülkemizde de satışta olan Tegra 3 işlemcili HTC One X ile kısa bir süre içersinde vitrinlerdeki yerini alaca olan LG Optimus 4X HD’ye ek olarak 28 yeni modelin 2012 içersinde kullanıcılarla buluşmuş olacağı duyuruldu.

2011 yılında Tegra 2 işlemcili 15 farklı model ile sektörde adından söz ettiren NVIDIA, Tegra 3 ile bu sayıyı tam iki katına çıkarmış durumda. Üstelik bu rakama tabletler de dahil değil. Bunun yanında 2012 yılında çıkacak modellerden 18 adedi ise 300 Dolar’ın altında fiyat etiketine sahip olacakmış. İlerleyen günler için Tegra 3’lü tabletlerin de çok konuşulacağı müjdesini veren NVIDIA, özellikle Windows 8’li tablet bilgisayarlar ve 200$ düzeyinde fiyata sahip düşük bütçeli ürünler konusunda bir hayli ümitli. Görülen o ki NVIDIA sadece yüksek bütçeli telefonlar içinde değil, giriş ve orta seviye akıllı telefon pazarında da etkin olmak istiyor. Bu durum da doğal olarak tüketicilerin lehine gelişecek fiyat politikalarını ve rekabeti ortaya çıkaracaktır. >> 600TL’nin Altındaki En İyi Akıllı TelefonlarYazıya ulaşmak için tıklayın
Yorumlar | 0
üye profil