Stephin King romanlarından uyarlanan filmlere bir yenisi daha ekleniyor. Korku Ağı filminin konusu ve detaylar

Dünyaca ünlü yazar Stephen King'in korku-gerilim sinemasına bir eser daha kazandıracağı belirtildi. Türkiye’de "Korku Ağı" ismiyle yayımlanmış olan 1975 tarihli Stephen King klasiği "Salem’s Lot" romanının, uyarlama filmi için yönetmen koltuğuna oturacak isim belli oldu.

Yayınlanma Tarihi: 14.04.2020 14:11
Değiştirme Tarihi: 14.04.2020 14:14
Stephin King romanlarından uyarlanan filmlere bir yenisi daha ekleniyor. Korku Ağı filminin konusu ve detaylar

İlerleyen süreçte çekimlerine başlanması planlanan "Korku Ağı" filmini, aynı zamanda senaryo yazımını üstlenmiş olan Gary Dauberman yönetecek.

İlk çıkışını geçen yıl Annabelle 3 (Annabelle Comes Home) ile yapan Dauberman'in bugüne dek senaryosuna imza attığı filmler arasında O (It, 2017), O Bölüm 2 (It Chapter Two, 2019), Annabelle (2014), Annabelle: Kötülüğün Doğuşu (Annebelle: Creation, 2017) ve Dehşetin Yüzü (The Nun, 2018) bulunuyor.

Korku Ağı filminin yapımcılarının ise James Wan, Roy Lee ve Mark Wolper olacağı belirtiliyor.

Daha öncesinde beyazperdeye hiç uyarlanmayan fakat Korku Ağı, 1979’da Tobe Hooper’ın (Teksas Katliamı / Texas Chainsaw Massacre, 1974) yönettiği bir mini diziye, 2004’te ise Rob Lowe’un rol aldığı bir TV filmine dönüşmüştü.

Filmin Konusu

Beş ile dokuz yaşları arasında yaşadığı küçük bir kasaba olan Jerusalem’s Lot’a yıllar sonra tekrar dönen bir yazar; kasabadaki terk edilmiş malikane üzerine yazmayı planlar.

Ben Mears isimli yazarın, malikanenin gizemli bir Avrupalı tarafından satın alındığını, kasabalıların ise birer birer vampirlere dönüşmekte olduğunu fark etmesi üzerine; Ben Mears, kasabanın ayaktakımından bir grup oluşturarak, vampirlerin yayılmasını önlemek için mücadeleye girişecektir.