"Spider-Man: Into The Spider-Verse" devamı ne zaman geliyor?

'Spider-Man: Into The Spider-Verse' devamı ne zaman geliyor?
Yayınlanma Tarihi: 03.11.2019 17:45 | Değiştirme Tarihi: 03.11.2019 17:45

Sony Entertainment tarafından geliştirilen animasyon türündeki Spider-Man: Into The Spider-Verse'e devam filminin geleceği resmi olarak açıklandı. İzleyiciler tarafından oldukça beğenilen animasyon filminin devamının ne zaman izleyicileriyle buluşacağı ise belli oldu.

Bob Persichetti ve Peter Ramsey'nin yönetmen koltuğuna oturduğu Spider-Man: Into The Spider-Verse, başkahraman olarak Miles Morales'i odağına alıyordu. Beyaz perdede sürekli olarak Peter Parker'ın hikayesini gördüğümüz için alışık olunanın dışında bir Spider-Man hikayesi sinemaseverlerin ilgisini çekmişti. Şimdi ise Spider-Man: Into The Spider-Verse'e devam filminin geleceği açıklandı. Sony'nin sosyal medya üzerinden yaptığı duyuruya göre 8 Nisan 2022 tarihinde devam filmi gelecek.

Oldukça uzak bir tarih seçen Sony'nin bu sırada başka süper kahraman filmlerine ve çizgi roman uyarlamalarına programında yer vereceği tahmin ediliyor. Spider-Man: Into The Spider-Verse'ün konusu şöyleydi: Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde, dünyayı kurtarmaya çalışan Brooklyn’li genç Miles Morales’in hikayesini konu ediyor. Polis memuru bir baba ve kendisini işine adamış bir annenin çocuğu olan Miles, yeni okuluna uyum sağlamakta zorlanır. Anne ve babası, sadece yetenekli öğrencilerin bulunduğu bir özel okula giden oğullarının başarısını görmeyi arzulamaktadır. Ancak Miles’ın okulla pek ilgisi yoktur. O daha çok arkadaşları ve kendisini grafiti konusunda cesaretlendiren amcası Aaron ile zaman geçirmek ister. Miles, hayatındaki ufak sorunlarla boğuşurken radyoaktif bir örümcek tarafından ısırılmasıyla bambaşka bir dünyaya adım atar. O artık özel yeteneklere sahip olan bir süper kahramandır. Zehir atma, kamuflaj, nesnelere yapışabilme, çok gelişmiş duyma pek çok güç kazana Miles, gerçek bir süper kahraman olabilmek için Peter Parker, Spider-Gwen, Spider-Man Noir, Spider-Ham’dan yardım alır. Süper kahraman olmanın sorumluluklarını öğrenen Miles artık maskesini takıp kötülüğe karşı savaşmak için harekete geçmelidir.

Sony'nin gelecek çizgi roman uyarlaması projeleri arasında Tom Hardy başrollü Venom 2, Morbius ve Madame Web bulunuyor.