Sözleşme gereği asla yenilmiyorlar!

Dwayne "The Rock" Johnson, Vin Diesel ve Jason Statham'ın sözleşmelerinde dövüş kaybetmeme maddesi bulunduğu ortaya çıktı.

Yayınlanma Tarihi: 06.08.2019 21:32
Değiştirme Tarihi: 06.08.2019 21:32
Sözleşme gereği asla yenilmiyorlar!

Hızlı ve Öfkeli serisinin aksiyon yıldızları sözleşmeleri gereği asla yenilmiyorlar. Dwayne "The Rock" Johnson, Vin Diesel ve Jason Statham'ın sözleşmelerinde dövüş kaybetmeme maddesi bulunduğu ortaya çıktı. Ünlü oyuncuların birbirlerinden ya da diğer karakterlerden alacakları darbelerde sınır şartları var.

Hızlı ve Öfkeli serisinin dışında, her üç oyuncunun da kendini kanıtladığı aksiyon filmleri mevcut. Ve çoğu zaman, bu Hollywood neslinin en aktif aksiyon yıldızları olmalarını sağlayan rollerde boy gösteriyorlar. Ancak, bunun dışında, hepsi için başka bir ortak payda da sözleşmelerinde yer alan "kaybetmeme" maddesi. Wall Street Journal'ın haberine göre; üç oyuncunun da yer aldıkları filmlerde asla kaybetmemelerini dayatacak sözleşme maddeleri bulunuyor. Hatta öyle ki, oyuncular rol için kaç tane yumruk yiyeceklerini bile sınırlandırıyorlar.

Haber, Johnson, Diesel ve Statham sözleşmeleri hakkındaki bu şaşırtıcı ayrıntıyı ortaya çıkardı. Haberde, "yapımcılara ve film ekibine göre, 51 yaşındaki Jason Statham, filmde ne kadar dayak yiyeceğini sınırlayan bir anlaşmayı stüdyo ile müzakere etti. 52 yaşındaki Vin Diesel'ın serinin yapımcılarından olan küçük kız kardeşi, oyuncunun yiyeceği yumruk sayısını kontrol ediyor. 47 yaşındaki Dwayne Johnson da filmde dayak yediği kadar dayak da attığını garanti edebilecek yapımcılar, kurgu editörleri ve dövüş koordinatörleri ile çalışıyor." deniyor.

Görünüşe göre bu baskıların sebebi, aralarında kimsenin diğerlerinden daha zayıf görünmediğinden emin olmak. Her fiziksel müdahaleye varsayımsal bir değer koyma fikri Diesel'den geldi, bu şekilde her birinin ne kadar dövüldüğünü yakından kontrol edebiliyor.

Bu sıra dışı bir anlaşma ve arkasında aktörlerin egolarını korumaktan başka bir sebebi yok gibi görünüyor. Aynı şartların, HIzlı ve Öfkeli serisi dışındaki diğer tüm projeleri için de geçerli olup olmadığı ise belirtilmiyor. Johnson ve Diesel'in sette birbirleriyle zorluk yaşadıkları bir sır değil, Statham'ın da bir şekilde bu çatışmaya karışıp karışmadığına dair ise bir bilgi bulunmuyor. (Beyazperde)