Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Sony PS Vita’nın Satış Rakamları Açıklandı

Sony PS Vita’nın Satış Rakamları Açıklandı

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında Japonya’da satışa çıkan Sony’nin taşınabilir oyun konsolu PlayStation Vita’nın satış rakamları, Sony’nin 2011 yılı mali raporunda açıklandı.

14.05.2012 14:39

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında Japonya’da satışa çıkan Sony’nin taşınabilir oyun konsolu PlayStation Vita’nın satış rakamları, Sony’nin 2011 yılı mali raporunda açıklandı. Ülkemiz de dahil olmak üzere hayli övülen bu cihazın ne kadar satıldığını merak ediyor musunuz?   

Haber ile ilgili metin girin!.

Gelişmiş bağlantı seçenekleri, dokunmatik arka yüzeyi, güçlü teknik özellikleri ve benzersiz oyun deneyimi ile milyonlar tarafından sevilen, kullanılan PlayStation ailesinin en yeni mobil üyesi PS Vita’nın tüm dünyada satışa çıkmasının ardından, satış rakamları açıklandı. 3 aylık satış raporu beklentileri karşılamasa da, 1 yıl içinde 10 milyon satılması planlanıyor.

 

Geçtiğimiz şubat ayının sonlarına doğru ülkemizde satışa çıkan Sony PS Vita, Şubat ayı sonuna kadar dünya çapında 1.2 milyon PS Vita satmayı başardı. Mart ayı sonunda ise 1.8 milyona ulaşan satış rakamı %50′lik bir artış gösterdi.

İlk çıkan mobil oyun konsollarının başarını yakalayamasa da Sony, halen umudunu yitirmiş değil. Ancak akıllı cep telefonlarının hüküm sürdüğü günümüzde, Sony’nin işinin hayli zor olduğunu söylemek gerek.Kaynak:www.scroll.com.tr

Yorumlar | 0
üye profil