"Siccin 2" 10 Temmuz'da vizyonda

Yayınlanma Tarihi: 19.06.2015 15:31 | Değiştirme Tarihi: 19.06.2015 15:31

Musallat filmlerindeki başarısından sonra Siccin ile korku filmlerindeki ustalığını bir kez daha gösteren Alper Mestçi, serinin ilkinde olduğu gibi bu kez de aile dramıyla korkuyu harmanlıyor.

Yapımını Muhteşem Film’in  yönetmenliğini Alper Mestçi'nin gerçekleştirdiği; Türkiye'de 2014 yılının en iyi korku filmi olarak seçilen ve birçok ödül alan, Türk korku filmi olarak Avrupa'da da ses getiren Siccin'in devam filmi olan Siccin 2 "Her Canlı Ölümü Tadacaktır" 10 Temmuz'da The Moments Entertainment dağıtımıyla vizyonda olacak. Musallat filmlerindeki başarısından sonra Siccin ile korku filmlerindeki ustalığını bir kez daha gösteren Alper Mestçi, serinin ilkinde olduğu gibi bu kez de aile dramıyla korkuyu harmanlıyor.


Issız Cuma Mezarlığı'nda Korku Filmi!


Issız Cuma Mezarlığı’nda geçen gerçek bir hikayeden esinlenilen hikayesi ile "İslami Korku" öğelerini seyircisiyle buluşturacak filmin çekimleri Çanakkale’nin Yenice İlçesi, Namazgah Köyü, Nevruz Köyü ve Issız Cuma Mezarlığı’nda gerçekleştirildi. Haberlere konu olarak, uzun süre sosyal medyada en çok konuşulanlar arasında yer alan; ölen anne ve çocuğunun buluştuğu "Yer değiştiren Mezar" ın olduğu Issız Cuma Mezarlığı, seyirciye gerçekliği birebir yansıtırken, doğal platoluğuyla Siccin 2'nin çekildiği yerlerden biri olarak dikkat çekiyor.

 

Paranormal  Activity Filminin Yapımcısından Siccin 2’ye “Delilik Bu!”


Paranormal Activity, Insidious ve Sinister gibi dünya çapında en beğenilen korku filmlerinin yapım şirketi Blumhouse Productions'tan Ryan Turek; Siccin 2 fragmanı için "Delilik bu!" diyerek görüşlerini sosyal medyada paylaştı.

 

Fragmanının yayınlanması ile birlikte dünyaca ünlü korku filmi içerikli internet sitelerinden de övgüler alan “Siccin 2” dünyada merakla beklenen filmler arasına şimdiden adını yazdırdı.


Filmin yapım şirketi “Muhteşem Film” de bu gelen övgüler ve ilgi doğrultusunda “Siccin 2” yi dünyaca ünlü korku filmi festivallerinde yarıştırmaya karar verdi.  Böylece iddialı bir Türk korku filmi de dünyaya açılmış olacak.


Şeyda Terzioğlu, Bulut Akkale, Ece Edibe Baykal, Reyhan İlhan, Yavuz Çetin ve Seda Oğuz’un başlıca rollerde olduğu filmin senaryosu Alper Mestçi ve Ersan Özer’e ait. Siccin 2'nin görüntü yönetmenliğini Feza Çaldıran yaparken, müzikler de ise Reşit Gözdamla imzası yer alıyor.


10 Temmuz’da vizyonda olacak filmin özeti ise şu şekilde;


Hicran ile Adnan mutlu bir evlilik sürdürürken 2 yaşındaki oğullarını bir kaza sonucunda kaybedince hayatları alt üstü olur. Aynı evde yaşamaya devam etseler de artık iki yabancıdırlar. Hicran bunun üstüne bir de açıklanması mümkün olmayan olaylar yaşamaya başlayınca psikolojisi daha da bozulur. Sonunda bir Hoca'ya gider ve ikinci kanından bir kadının ona "41 dikiş" adında bir büyü yaptırdığını öğrenir. Büyülerin en kuvvetlisi olarak bilinen "41 dikiş büyüsü" 41 farklı niyetle yapılabilmektedir. Hicran'ın büyüyü çözebilmesi için yapan kişiyi bulması ve 41 niyetten hangisine niyet ettiğini öğrenmesi şarttır. Bu arayış onu hayal bile edemeyeceği gerçeklerle yüz yüze getirir.


Künye:

Oyuncular: Şeyda Terzioğlu, Bulut Akkale, Ece Edibe Baykal, Reyhan İlhan, Yavuz Çetin ve Seda Oğuz

Yönetmen: Alper Mestçi

Yapımcı: Muhteşem Tözüm

Senaryo: Alper Mestçi & Ersan Özer

Görüntü Yönetmeni: Feza Çaldıran

Müzik: Reşit Gözdamla