Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Siber Savaşın Eşiğinden Dönüldü

Siber Savaşın Eşiğinden Dönüldü

Çin ve ABD anlaştı. Her iki taraf, sanal savaşların başlamaması için ortaklaşa çalışacak.

10.05.2012 15:58

Çin ve ABD anlaştı. Her iki taraf, sanal savaşların başlamaması için ortaklaşa çalışacak. Bu birliktelik, gelecekte doğması muhtemel krizlerin de önüne geçecek. Her iki ülkenin savunma bakanları bu anlaşmayı duyurdu. ABD’nin savunma bakanı Leon Panetta, verdiği demeçte bundan sonra teknik bilgilerin paylaşılacağını, bu sayede de yanlış anlaşmaların ve tahminlerin önüne geçileceğini, bu sayede de olası krizlerin başlamadan kapanacağını söyledi. Bu esasında oldukça önemli bir gelişme. Çünkü geçen aylarda ABD senatosunda, iki ülkenin Internet ortamında resmen bir gerilla savaşının yaşandığı  dile getirilmişti. Bu savaşta elbette bomba ve askerlerle yaşanmıyor. Fakat ABD tarafı bu savaşın dijital bombalarla yaşandığını özellikle belirtiyor. Ne de olsa Çin, sanal savaşta ve casusluk alanında tüm uluslardan çok daha önde. Bu da ister istemez ABD’yi önlem almaya zorluyor.

Haber ile ilgili metin girin!. Her iki savunma bakanının anlaşması büyük önem taşıyordu. Sonuçta Çin’in savunma bakanı her bir sanal saldırıda Çin’in adı geçmesini doğru bulmuyordu.

Amerika gizli servisi NSA’nın verdiği bilgiye göre, mart ayında yapılan saldırılarda Çin’in silahlı kuvvetlerle çalışan birçok şirkete saldırdığını ve bu saldırılarda birden fazla askeri dokümanı ele geçirdiğini söylüyor. Çin tarafında farklı bir endişe duyuluyor. Çinli makamlar, ABD’nin İnternet’i ele geçirmek ve kontrol etmek istediğini, bu yüzden de halkın internet güvenliğini arttırmak için savunma sistemlerinde güçlü olması gerektiğini söylüyor. Bunun için de gerekirse bir sanal askeri  birlik  oluşturulması gerektiğini savunuyor. Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşınÜstün Denge Becerisine Sahip RobotKaynak: www.scroll.com.tr
Yorumlar | 0
üye profil