Sherlock Holmes bu kez piposuz

Yayınlanma Tarihi: 21.04.2015 15:53 | Değiştirme Tarihi: 21.04.2015 15:53

Usta oyuncu Ian McKellen'ın başrolde yer aldığı ve Sherlcok Holmes efsanesinin son demlerine yönelen Mr. Holmes cenahından yeni bir fragman daha görücüye çıktı!

Usta oyuncu Ian McKellen'ın başrolde yer aldığı ve Sherlcok Holmes efsanesinin son demlerine yönelen Mr. Holmes cenahından yeni bir fragman daha görücüye çıktı! Filmdeki en ilginç detay ise, bu zamana kadar yayınlanan görsellerin neredeyse hiç birinde Holmes'un pipo kullanmaması!

Sherlock Holmes'un emekliliğe günlerini yaşadığı 1947’de geçen hikaye, uzun bir süre önce dedektiflikten elini ayağını çektikten sonra Sussex adındaki sessiz ve sakin bir kasabada, evdeki yardımcısı ve yetiştirdiği yeni yetme oğlu ile birlikte münzevi hayatı yaşayadığı dönemi tasvir ediyor. Fakat Holmes'un bu huzurlu günleri, 50 yıl öncesinden kopup gelen bir davanın kabusu ile yeniden hareketleniyor.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Bill Condon'un üstlendiği film, daha önce eşine rastlanamadığımız cinsten bir Sherlock Holmes öyküsü vaadinde bulunuyor. Filmin ülkemizdeki vizyon akıbetiyse henüz kesinleşmiş değil! (Beyazperde)