Shazam! filminden yeni fragman yayınlandı

Yayınlanma Tarihi: 05.03.2019 10:34 | Değiştirme Tarihi: 05.03.2019 10:48

DC Comics evreninin en sevilen kahramanlarından Shazam, bu yıl solo kahraman filmiyle beyaz perdede olacak. 5 Nisan’da vizyona girecek olan Shazam!’dan uzun soluklu Türkçe fragman yayınlandı.

5 Nisan'da vizyonda

Son olarak Jason Momoa'nın başrolünde olduğu Aquaman filminin gişede yakaladığı büyük başarı ile yeniden yükselişe geçen DC sinematik evreni, yeni bir film ile atağa geçiyor. Batman, Superman, Wonder Woman ve Aquaman gibi sevilen DC kahramanlarından sonra şimdi de Shazam, ya da eski adıyla Captain Marvel, kendi filmiyle sinemalarda yerini alacak. 

Henry Gayden ve Darren Lemke’nin senaryosunu kaleme aldığı film; “SHAZAM!” diye bağırdığı anda yetişkin bir süper kahramana dönüşen 14 yaşındaki Billy Batson isimli bir çocuğun hikâyesini anlatıyor. 

5 Nisan tarihinde vizyona girecek olan Shazam filmi için tanıtım çalışmalarına hız veren Warner Bros, filmden uzun soluklu bir fragman yayınladı. Chuck dizisinden tanıdığımız Zachary Levi’ın başrolünü üstlendiği Shazam!, 5 Nisan’da sinemalarda...

Shazam Captain Marvel ikilemi... Shazam kimdir?

Shazam, eski adıyla Captain Marvel sıfatı izleyicilerin kafasını bir noktada karıştırabiliyor. Marvel evrenine ait bir karakter olan Captain Marvel nasıl oluyor da DC karakteri ile anılıyor? Bu noktada eskiden beri iki şirket arasında süregelen bir husumet ortaya çıkıyor. 

Captain Marvel ya da Shazam, iki yayıncı kuruluş arasında olay olacak kadar önemli bir karakter. Captain Marvel adı altında ilk eser, Fawcett Comics tarafından yayınlanıyor. 1940’lı yıllarda oldukça popüler olan bu karakter, Superman’i bile gölgede bırakıyor. Bu benzerlikten ötürü DC Comics, 1953 yılında Fawcett Comics'e dava açıyor. 1972’ye kadar süren dava, mahkemenin DC Comics'i haklı bulması ile sonuçlanıyor. 

DC Comics, Captain Marvel ve ona bağlı tüm karakterleri himayesi altına alma hakkı kazanıyor. Marvel Comics ise bu arada hızlı devranıp, isim boşluktayken kendi himayesine alıyor. DC Comics ise isim haklarını alamıyor ve çizgi roman serisine Shazam ismini vermek zorunda kalıyor.

 

Türk İşi Dondurma: Avrupa Prömiyer'i Londra’da

Türk İşi Dondurma’nın Avrupa prömiyer’i, “Türk Filmleri Haftası” kapsamında Londra’da yapılacak. 24-30 Nisan tarihleri arasında, bu yıl ikincisi düzenlenen etkinliğin ‘açılış filmi’ olarak 28 Nisan tarihinde tüm sinemaseverlerle buluşacak

Game of Thrones 6. sezon senaryosu sızdı!

Efsanevi dizi Game of Thrones'un final sezonu olacak olan 6.sezon bölümleri için geri sayım başladı. Birbirinden şaşırtıcı olaylara sahne olacağa benzeyen yeni sezon hakkında herkesten önce haberdar olmak için sızan senaryoya göz atmak isteyebilirsiniz

Yeni Star Wars filmi hakkında ilk ipuçları

Game of Thrones dizisinin yaratıcıları olan David Benioff ve D.B. Weiss tarafından hazırlanan yeni Star Wars filmi Sith dönemi olarak da bilinen Old Republic döneminde geçebilir. Yeni bir üçlemenin ilk parçası olacağı düşünülen filmin prodüksiyonuna bu sonbaharda başlanması bekleniyor.

Ali Sunal'lı "Hareket Sekiz"in çekimleri başlıyor!

Uluslararası polisiye ve komedi filmi Hareket Sekiz'in çekimleri başlıyor.