Sevilen platform Netflix, koronavirüs sebebi ile günlerini evde geçirenlere müjde verdi!

Sevilen platform Netflix, koronavirüs sebebi ile günlerini evde geçirenlere müjde verdi!
Yayınlanma Tarihi: 23.03.2020 11:48
Değiştirme Tarihi: 23.03.2020 11:59

Koronavirüs sebebi ile alınan tedbirler kapsamında gününü evde geçiren ve sosyal mesafeyi korumak isteyen kullanıcılarına yeni bir uygulama şekli sunan Netflix, bundan sonra birden çok kişinin birlikte film izleyebileceğini duyurdu. Peki nasıl?

Etkisini tüm dünyada göstermeye devam eden koronavirüs sebebiyle Türkiye dahil, birçok ülkede sinema salonları ve eğlence mekanları geçici olarak kapatıldı. Salgının artmaması için evde kalınmasını ve sosyal mesafenin korunmasını öneren uzmanların söyledikleri doğrultusunda, bu süreci evde geçirenler için yapılabilecek en güzel aktivitelerden biri de elbette film izlemek... Netflix ise buna yeni bir bakış açısı getirerek, kullanıcılarının birbirinden uzak düşmesine seyirci kalamamış, sosyal mesafeyi koruyarak sevdiklerimizle film izlemenin yolunu "Netflix Party" ile kullanıcılarına sunmuş.

"Uzaktayken de birlikte film izleyebileceğiz ama nasıl?"

Google Chrome uzantısı sayesinde Netflix'te farklı konumlardaki arkadaşlarınız ve aileniz ile aynı anda film ve TV şovları izleyebilirsiniz. Kurulumu da oldukça basit olan bu uzantıyı tek bir internet bağlantısı ile indirmek mümkün. İhtiyacınız olan tek şey, Netflix aboneliği bulunan ve sizinle birlikte film izleyecek farklı konumdaki bir arkadaş! 

İşte yapmanız gerekenler: 

1. Google Chrome'da netflixparty.com adresine gidin ve “Netflix Party'i ücretsiz edinin” yazan butonu bulun.

2. “Chrome'a ​​ekle” ve ardından “uzantı ekle”yi tıklayın.

3. Arkadaşınız ya da aile üyesine de aynı işlemi yapma konusunda yardımcı olun.

4. Netflix'e gidin ve izleyeceğiniz içeriği seçin. 

5. Bilgisayarınızda yer alan “NP” düğmesini tıklayın ve artık o çok merak ettiğiniz filmleri birlikte izlemek için hazırsınız.

Bu yeni uygulama, yan yana film izleme imkanı bulamayan ama bu günleri birlikte geçirmek isteyenler için gülümseten bir fırsat çünkü izlemeye devam ederken yanda açılan sohbet panelinden sevdiklerinizle konuşabiliyor, film kritiğini online yapabiliyorsunuz.