Sevilen platform Netflix, insanların evde kalması için reklam panolarına spoiler yazmaya başladı

İnsanların, sokağa çıkılmaması uyarılarını dikkate almaması, salgının yayılması adına büyük sorunlardan biri olarak görülüyor. Netflix, bu konuda yaratıcı bir fikri hayata geçirerek sokağa çıkan abonelerini spoiler ile cezalandırma yöntemine gitti.

Yayınlanma Tarihi: 27.03.2020 16:21
Değiştirme Tarihi: 27.03.2020 16:59
Sevilen platform Netflix, insanların evde kalması için reklam panolarına spoiler yazmaya başladı

Bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüs sebebiyle birçok ülkede sokağa çıkma yasağı ya da kısıtlaması getirilirken, bu yasağın olmadığı ülkelerde ise evde kal uyarıları yapılmaya devam ediliyor.

Netflix, evde kal çağrılarına destek amacıyla bulduğu bu yöntemle, uyarılara kulak asmayıp dışarı çıkan abonelerine bir sürpriz hazırladı ve sokaktaki reklam panolarına dizilerin kilit noktalarını yazarak spoiler verdi. Dizilerden önemli sahnelerin de yer aldığı panoları yayınlayan Netflix, bu uygulamayı bir video ile duyurdu. Videoda yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi: 

"Bazıları dışarı çıkıp dolaşmanın sorun olmadığını düşünerek bize karşı oyunbozanlık yapıyor. Öyleyse biz de olağanüstü bir önlem alıyoruz: En sevilen Netflix şovlarının sürprizlerini bozuyoruz. Toplanma yerlerindeki sokak panolarını güncel Netflix yayınlarından spoilerlarla dolduracağız. Eğer virüs sizin dışarı çıkmanızı durduramıyorsa, spoilerlar durduracak."

Netflix'in hem videoda, hem panolarda spoiler verdiği diziler arasında Stranger Things, Narcos, Love is Blind ve Breaking Bad gibi önemli yapımlar bulunuyor. Coronavirüs salgınına başından bu yana duyarlı olan platform, işsiz kalanlara aktarılmak üzere bir fon oluşturarak; evde Netflix izleyenlerin mağdur olmaması için de farklı önlemlere imza atmıştı.