Sevilen oyun Angry Birds, Netflix'te animasyon serisi olarak yayınlanacak

Sevilen dizi/film platformu Netflix'te yayınlanacak Angry Birds'ün 40 bölümlük dizi serisinin detayları paylaşıldı. İşte, orijinal animasyon listesine bir yeni ismi daha ekleyen Netflix'ten gelen açıklamalar...

Yayınlanma Tarihi: 27.03.2020 15:53
Değiştirme Tarihi: 27.03.2020 15:55
Sevilen oyun Angry Birds, Netflix'te animasyon serisi olarak yayınlanacak

Netflix, “Angry Birds: Summer Madness” adlı dizi için 40 bölümlük bir sipariş verdi. Serinin 2021'de piyasaya sürülmesi hedeflenip; her bölümü 11 dakika sürmesi planlanırken,“Angry Birds” film serisinden mizah referansları barındırarak Netflix’in orijinal animasyon listesindeki “BoJack Horseman”, “Disenchantment” ve “Big Mouth” yapımlarının arasına katılmış oldu. 

“Angry Birds: Summer Madness” dizisi, orijinal oyunun ve Rovio’nun TV şovlarının haklarını uluslararası alanda satan Finlandiyalı yapımcı Rovio Entertainment ve ortak yapımcı Cake'den geliyor. 

Yeni dizi, çok sevilen kuşlar Red, Bomb ve Chuck'ın yanı sıra yepyeni tüylü arkadaşların etrafında, danışmanları Mighty Eagle'ın şüpheli rehberliğiyle birlikte katıldıkları yaz kampında geçecek. Sinirli kuşlar, olası şakalar ve çılgın yaz maceralarıyla dolu seride kuşlar, gölün diğer tarafındaki küstah ve iğrenç düşmanları savuştururken, sınırları zorlayacak ve tüm kuralları ihlal edecek.

2018'den bu yana geliştirilen dizi için bir Netflix yöneticisi:

“Angry Birds, dünyanın dört bir yanındaki çocuklar için gerçek bir fenomen oldu ve onları Netflix'teki yuvaya getirmek için her zamankinden daha çok heyecan duyuyoruz” derken, Rovio yetkilisi Ville Heijar ise:

“Angry Birds" animasyonlu içeriği, uzun vadeli franchise stratejimizde önemli bir rol oynuyor. İsabet oyunlarında, gişe rekorları kıran filmlerde ve lisanslı ürünlerde on yıldan fazla bir süre geçtikten sonra, bu Angry Birds’ün uzun biçimli bir diziye ilk geçişi. Cake ile ortaklığımızı sürdürmekten mutluluk duyuyoruz ve Netflix'teki izleyicilere 'Angry Birds: Summer Madness' dünyasını tanıtmak için sabırsızlanıyoruz” diyerek süreç için heyecanlı olduklarını belirtti.