Scooby Doo filmi geliyor!

Scooby Doo filmi geliyor!
Yayınlanma Tarihi: 05.03.2019 11:16 | Değiştirme Tarihi: 05.03.2019 11:21

Warner Bros. şirketi; Flintstones, Jetsons, Scooby Doo gibi animasyon yapımlarının yer alacağı Hanna-Barbera isminde yeni bir evren oluşturacağını açıkladı. Şirketin, bu evrende beyaz perdeye uyarlayacağı ilk proje animasyon Scooby Doo filmi olacak. Filmin Mayıs 2020’de vizyona girmesi planlanıyor.

DC ve Marvel evrenlerinin uzun yıllardır beyaz perdede hakimiyeti söz konusu. Son yıllarda bu başarılı gişe rakamlarına imrenen şirketler kendi evrenlerini yaratmanın peşinde. Universal, Disney gibi şirketler ise bu alanda kendilerini geliştirmek için çoktan harekete geçti. 

Universal, geçtiğimiz yıllarda Dark Universe isminde bir sinematik evren oluşturmak için bir girişimde bulunarak Mummy filmini beyaz perdede sinema severlerle buluşturmuştu. Ancak bu girişim beklenen başarıyı yakalayamadı. Disney ise son yıllarda Star Wars ve spin off yapımları ile gündeme geldi. 

Warner Bros.'tan Hanna-Barbera evreni 
HBO gibi dev yapım şirketini de bünyesinde bulunduran WarnerMedia da bu alana adım atan şirketlerden biri.  WarnerMedia çatısı altında yer alan Warner Bros. yakın zamanda yeni bir sinema evreni kurma yoluna gidiyor. The Playlist websitesinin haberine göre Warner Bros.’tan, Taş Devri – Flintstones, Jetgiller – Jetsons, Scooby Doo gibi animasyon filmlerin yer alacağı Hanna-Barbera Evreni geliyor.

Mayıs 2020'de vizyonda
Bu evrende sinema perdesine aktarılacak ilk film ise severek izlenen çizgi film serisi Scooby Doo olacak. Mayıs 2020'de vizyona girmesi planlanan film, dünyayı kötülüklerden kurtarmak için çalışan Scooby Doo, Shaggy, Velma ve diğerlerinin yer aldığı çetenin maceralarını konu alacak. Filmin yönetmen koltuğunda ise Tony Cervone oturacak.