Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Samsung Galaxy S3 Beklentileri Karşıladı mı?

Samsung Galaxy S3 Beklentileri Karşıladı mı?

Samsung'un merakla beklenen akıllı telefonu Galaxy S3, nihayet 3 Mayıs'ta Londra'da düzenlenen etkinlikte karşımıza çıktı.

07.05.2012 10:51

Samsung'un merakla beklenen akıllı telefonu Galaxy S3, nihayet 3 Mayıs'ta Londra'da düzenlenen etkinlikte karşımıza çıktı. Bu yıl Samsung doğru olanı yaptı ve fuarlarda görülen teknoloji selinde kaybolmadı. Sabırla bekleyen Güney Koreliler hem yeni Galaxy'ye olan merakı artırdı hem de kendi etkinliğini düzenleyerek tüm ilgiyi üzerine çekti. Bu durum aslında fuar mantığının da artık etkili olamadığının bir göstergesi. Çünkü geçtiğimiz yıllarda Apple dışında bir firmanın ilgiyi bu kadar güzel çekebildiğini görememiştik. Bu yıl Samsung bunu bilinçli bir şekilde başardı.

Galaxy S3 Beklentileri Karşılıyor mu? Samsung, Galaxy etkinliği öncesinde bir geri sayım başlattı ve ardından da bir video yayınladı. Bu videoda üstü kapalı bir şekilde Galaxy S3 yüceltilirken, diğer akıllı tekefon kullanıcıları ve markaları da 'koyun' olarak nitelendirildi. Video Linki Bu agresif yaklaşımı kabul edebilirdim eğer Samsung doğru söyleseydi.. Fakat bu piyasada koyun olarak nitelendirilebilecek biri varsa o da Samsung'tur. Mümkün olan tüm olan ekran boyutlarını deneyen Samsung, piyasada kendine özgü olarak sadece tek bir ürüne (Galaxy Note) sahip. Üstelik Android platformundaki yüzlerce üreticiden biri.Dolayısıyla Samsung sürüden hariç değil, tam tersine bu sürünün en önde gelen isimlerinden. Galaxy S3 de rakiplerinden ayrılan bir telefon değil. Zaten piyasa standardı olmasi beklenen özelliklere, Galaxy Nexus benzeri tasarım ve boyutlara sahip. Dolayısıyla Samsung'un mantığıyla bakınca Galaxy S3 de bir 'koyun'. Bu 'koyun' mevzusunu bir kenara bırakıp değerlendirdiğimde ise Galaxy  S3 güzel bir telefon gibi. Henüz canlı canlı deneme şansım olmadı ama tasarımı ve donanımı beğendim. 4.8 inç ekran benim için fazla büyük olsa da Super AMOLED HD teknolojisiyle heyecan verici. 4 çekirdekli işlemci ise ilk testlerde en hızlısı gibi görünüyor.S Voice, Smart Stay gibi özellikler de dikkatimi çekti. Bir karara varmadan önce arayüze ve ergonomisine de bakmam gerek ama HTC One X ile birlikte 2012'nin en iyi Android telefonu olacak gibi görünüyor. Bu arada Samsung'un koyun kampanyasını eleştirsem de Nokia'nın 'akıllı telefon beta testleri bitti' kampanyası kadar da kötü olmadığını söylemem gerek. Nokia N9'un tasarimina sahip, standart Windows Phone arayüzünü kullanan Lumia 900 için bu ne cürret!

Video linkiSeagate GoFlex Satellite İnceleme
Yorumlar | 0
üye profil