Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Samsung Galaxy Note 2 Görüntülendi!

Samsung Galaxy Note 2 Görüntülendi!

Samsung'un yeni akıllı telefonuna dair ilk resimler internette dolaşmaya başladı.

16.08.2012 10:25

Samsung'un yeni akıllı telefonuna dair ilk resimler internette dolaşmaya başladı.Bir süredir hakkındaki söylentiler artmaya başlayan Samsung Galaxy Note'a dair ilk resimler de internet düştü. Telefonun tasarımı hakkında ipuçları veren resimlerin yanında bazı özelliklerden de bahsediliyor.

İddialara göre yukarıdaki resim, N7100 koduna sahip Samsung Galaxy Note 2'ye ait. Resimdeki tasarım hem rengi hem de tuş yapısıyla Galaxy S3'ü anımsatıyor. Firmanın iki üst seviye modelini benzer bir tasarımla üretmesi şaşırtıcı değil elbette. Dikkat çekici bir başka nokta ise ekranın dışındaki kalan çerçevenin daralmış olması. Bu durum telefonun boyutları büyümeden ekranın büyümesini sağlayabilir. İddialara göre Samsung, Galaxy Note 2'de 5.5 inç büyüklüğünde bir ekran kullanacak. Bu ekran Super AMOLED teknolojisine sahip olsa da Full HD çözünürlük sunmayacak. Samsung'un Full HD ekranı denediği ancak pili çabuk bitirdiği için 1280 x 800 piksel bir ekranı tercih ettiği söyleniyor.

Bu iddiaları destekleyecek bir fotoğraf ise Fransa'da ortaya çıkmış. Ön camın üzerine konan metre sayesinde ekranın yaklaşık 14cm yani 5.5 inç olduğu görülüyor. İlk Galaxy Note'da 5.3 inç ekran bulunuyordu. Resimde görülen ön kapak tasarımı, yukarıdaki resimle benzer olsa da ekranın üzerinde bulunan sensörlerin yeri farklı. Bir resimde sensör hoparlörün solundayken, diğer resimde sağ tarafta görülüyor. 4 çekirdekli 1.5 GHz hızında bir işlemciye sahip olacağı söylenen Galaxy Note 2'nin, daha önce resmi olarak duyurulan 29 Ağustos'taki Samsung etkinliğinde gösterilmesi bekleniyor.Galaxy S3 Sahiplerine Samsung'dan HediyeYazıya ulaşmak için tıklayın
Yorumlar | 0
üye profil