Salgın nedeniyle büyük bütçeli yapımların çekimleri de durduruldu, tarihler değişti!

Salgın nedeniyle büyük bütçeli yapımların çekimleri de durduruldu, tarihler değişti!
Yayınlanma Tarihi: 16.03.2020 15:52
Değiştirme Tarihi: 16.03.2020 15:54

Tüm dünyada hızlıca yayılmaya devam eden koronavirüs, çekimleri devam eden birçok yapımın ertelenmesine neden oldu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve birçok sektörü derinden etkileyen koronavirüs nedeniyle ertelenen yapımlara yenileri eklendi.

The BatmanJurassic World: Dominion, The WitcherStranger ThingsEuphoriaFantastik Canavarlar 3 ve Yüzüklerin Efendisi dizisi gibi büyük bütçeli yapımlar çekimlerini durdurma kararı aldı.

Colin Trevorrow‘ın tekrar yönetmen koltuğuna oturduğu Jurassic World: Dominion, 11 Haziran 2021’de vizyona girmeye hazırlanıyordu. Salgın nedeniyle çekimleri süresiz ertelenen filmin vizyon tarihine yetişip yetişmeyeceği ise bilinmiyor.

Salgın nedeniyle çekimi durdurulan bir diğer yapım ise Netflix’te ilk sezonuyla büyük beğeni kazanan The Witcher dizisinin 2. sezonu oldu. Yayın tarihi henüz belli olmayan dizinin çekimleri de süresiz şekilde ertelendi.

Netflix’in 4. sezon çekim sürecindeki Stranger Things dizisi de çekime ara veren yapımlar arasında yer aldı.

HBOEuphoria‘nın 2. sezon çekimleri henüz başlamamışken, diziyi askıya aldı.

Çekimleri bugün başlayacak olan David Yates‘in yönettiği Fantastik Canavarlar 3 filmi de koronavirüs nedeniyle ertelendi. Çekimlerin ne zaman başlayacağına dair ise bir açıklama yapılmadı.

Amazon tarafından hazırlanan Yüzüklerin Efendisi dizisi de koronavirüs endişesi nedeniyle durduruldu. Yüzüklerin Efendisi TV dizisinin prodüksiyonu, 16 Mart’tan itibaren iki haftalığına askıya alındı.

Kaynak: Sinefesto