Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
RIM’in Jeti Satılıyor

RIM’in Jeti Satılıyor

Mobil dünyanın akıllı telefon devlerinden biri olan RIM, kötü gidişata bir türlü dur diyemeyince mali anlamda darboğaza düştü. İşte bir zamanların efsane isminin aldığı ilginç tedbir.

11.07.2012 10:30

Mobil dünyanın akıllı telefon devlerinden biri olan RIM, kötü gidişata bir türlü dur diyemeyince mali anlamda darboğaza düştü. İşte bir zamanların efsane isminin aldığı ilginç tedbir.BlackBerry ile akıllı telefon dünyasının yaşayan efsanelerinden biri olmayı başaran RIM, gelişen mobil dünyaya ayak uyduramayınca eski parlak günlerini aramaya başladı. Bugün Bloomberg tarafından servis edilen bir haber ise RIM’in düştüğü darlığı gözler önüne sermeye yetiyordu bir anlamda.

Habere göre şirket, yönetim kademesinde kullanılan süper lüks jetini satmaya karar verdi. Jetin bedelinden çok bakım masraflarına ayrılan bütçeden kurtulmak adına alındığı söylenen bu tedbir için, 2013 yılına dair yapılan 1 Milyar Dolar’lık işletim masrafını asgariye indirmekten bahsediliyor.Konuya ilişkin olarak seyahat giderlerini azaltmak adına yeni düzenlemeler yapmak istediğini duyuran Research in Motion, havayolu şirketleri ile görüşmeler yapıldığını belirtti. RIM daha önce de benzeri yönde tedbirler almıştı. Jetin satışının senede 6-7 Milyon Dolar düzeyinde bir masraftan kurtulmak anlamına gelineceğinden bahsediliyor. Samsung Galaxy S3 ParamparçaYazıya ulaşmak için tıklayın
Yorumlar | 0
üye profil