Rick and Morty 4. sezonunun devamı niteliğindeki yeni bölümlerin haberini 1 Nisan'a özel fragmanı ile verdi

Büyük bir hayran kitlesi olan animasyon dizi Rick and Morty, sevenlerine 4. sezonunun devam bölümleri ile ilgili yeni bir haber verdi. Gelenekselleşen 1 Nisan haberlerini bu yıl da sekteye uğratmayan dizinin yeni bölümlerinin yayın tarihi fragmanın yayınlanması ile belli oldu.

Yayınlanma Tarihi: 01.04.2020 15:18
Değiştirme Tarihi: 01.04.2020 15:22
Rick and Morty 4. sezonunun devamı niteliğindeki yeni bölümlerin haberini 1 Nisan'a özel fragmanı ile verdi

Rick and Morty

Dan Harmon ve Justin Roiland tarafından 2013 yılında ortaya çıkarılan çizgi dizi, çılgın ve alkolik bilim insanı

Rick ve torunu Morty’nin gezegenler ve hatta boyutlar arası fantastik maceralarını konu alıyor.

MERAK İLE BEKLENİYORDU

Çok sevilen dizi Rick and Morty'nin 4. sezonunun ilk yarısı, bir sonraki bölümlerde ne olacağına dair hiçbir ipucu vermeden sonlanmıştı. 

Sezonun ilk 5 bölümünde, Rick gittikçe artan yalnızlığıyla mücadele etmeye devam ederken yaptığı duygusal atılımlar izleyiciye sunulmuştu.

Her yıl farklı bir konsept ile sevenlerinin 1 Nisan'ını kutlayan ve olağan dışı bir tarz benimseyerek hafızalara kazınan animasyon dizi, geleneğini yine bozmadı. Adult Swim, bugün itibari ile 4. sezonun yeni bölümlerine işaret eden bir fragman yayınladı.  

Yayınlanan yeni fragmanla birlikte Rick and Morty'nin 3 Mayıs 2020'de yeni bölümlerle geri geleceği haberi sevenlerine duyuruldu. Sezonun diğer bölümlerinin ne zaman geleceği belirsizliğini korurken, bu haber, dizinin takipçileri için de sürpriz oldu.

(Spoiler*)

Rick and Morty'nin 4. sezondaki ilk 5 bölümünde kaçırdığı şey, önceki sezonlarla olan bağlantılardı. Profesör Poppybutthole'un dönüşünün dışında, daha öncesinde neler olduğuna dair neredeyse hiçbir bilgi verilmediği için izleyicilerin aklında soru işaretleri oluşmuştu. Bu nedenle yeni bölümlerde, ikinci sezonla birlikte inşa edilmeye başlanan uzun soluklu hikayelere geri dönüş olacağı umudu var...

"Yine Netflix'te izleyebilecek miyiz?"

4. sezonun kalan bölümlerinin 3 Mayıs 2020 tarihinden itibaren yayınlanmaya başlamasıyla birlikte, bu sezona ait olan bölümler tamamlandıktan bir süre sonra da sezonun kalan bölümleri Netflix’teki yerini alacak. 

Tabii koronavirüs sebebi ile mi bilinmez ama kalan bölümlerin ne zaman tamamlanacağı belirsizliğini korumaya devam ediyor. Bu nedenle, diziyi Netflix üzerinden takip edenler, yeni bölümler için bir süre daha beklemek durumunda kalabilir.