'Rauf' 23 Eylül'de vizyonda

'Rauf' 23 Eylül'de vizyonda
Yayınlanma Tarihi: 14.09.2016 12:14 | Değiştirme Tarihi: 14.09.2016 12:14

Başrollerinde Alen Hüseyin Gürsoy, Yavuz Gürbüz, Şeyda Sözüer, Veli Ubiç ve Muhammed Ubiç'in yer aldığı ‘Rauf’ 23 Eylül'de izleyici ile buluşuyor.

Yönetmenliğini Barış Kaya ile Soner Caner’in yaptığı, senaryosunu Soner Caner’in kaleme aldığı ve başrollerinde Alen Hüseyin Gürsoy, Yavuz Gürbüz, Şeyda Sözüer, Veli Ubiç ile Muhammed Ubiç'in yer aldığı ‘Rauf’ filmi 23 Eylül’de vizyona giriyor.

14 festival 12 ödül

Yapımcılığını Aslan Film ve Peri İstanbul’un ortaklaşa üstlendiği 'RAUF', uluslararası çapta elde ettiği başarılarla son dönemin en dikkat çekici filmleri arasında yerini aldı. Dünya çapında olmak üzere katıldığı 14 uluslararası festivalden 12 ödülle dönen 'Rauf' son olarak ise İtalya'da gerçekleştirilen 22. Lessinia Film Festivali’nde ‘En İyi Film’ ve ‘İzleyici Ödülü’ne layık görüldü. Ayrıca bu yıl 29.’uncusu düzenlenecek olan ve 31 Avrupa ülkesini kapsayan en iyi 50 film arasında gösterilen ‘RAUF’, Avrupa’nın film Oscarları olarak nitelendirilen ‘Avrupa Film Akademisi Ödülleri'nde Türkiye adına yarışıyor. Avrupa Film Akademisi Ödülleri töreni 10 Kasım’da 2016 Avrupa Kültür Başkenti olan Polonya’nın Wroclaw şehrinde gerçekleştirilecek. 

Pembe aşkın hikayesi

Başrollerinde Alen Hüseyin Gürsoy, Yavuz Gürbüz, Şeyda Sözüer, Veli Ubiç ve Muhammed Ubiç'in yer aldığı ‘Rauf’ filminin çekimleri Türkiye-Ermenistan sınırına 30 km uzaklıkta olan Kars’ın Küçükyusuf köyünde yaklaşık 1 yıl sürede gerçekleştirildi. Küçük Rauf’un hikayesinin anlatıldığı filmde; görünmez bir savaşın gölgesinin düştüğü bir köyde yaşayan 9 yaşındaki küçük Rauf'un, kendini ustasının 20 yaşındaki kızına karşı büyük bir platonik aşkın içinde bulmasıyla başlayan pembeyi arayışının öyküsüdür. Pembe; yaşanması hayal edilen aşkların, huzurla uyanmak istenen sabahların ve barışın rengidir bu öyküde. Rauf, sevdiği kızı mutlu etmek adına başlamıştır pembeyi aramaya. Ancak gri dünyasında çıktığı pembe yolculuğunda, siyahı ve beyazı da öğrenecektir.