Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
PS4′ün İşlemcisi Hakkında Detaylar Belli Oldu!

PS4′ün İşlemcisi Hakkında Detaylar Belli Oldu!

Sony’nin beklenen oyun konsolu PlayStation 4 hakkında önemli detaylar gün yüzüne çıktı. Yeni konsolun AMD tabanlı işlemcisinin özellikleri neler?

22.04.2012 17:37

IGN’in haberine göre, PlayStation 4′ün işlemcisi hakkında detaylar açığa çıktı. Daha önce duyurduğumuz üzere AMD’nin işlemcilerinin kullanılacağı PS4′te, dört çekirdekli 2.9 GHz A8-3850 APU ve Radeon HD 7670 GPU işlemcileri yer alacak.

PC Alt Yapısına Sahip Olacak   Grafik işlemini 1 GB VRAM ve 1 GHz çalışma hızına sahip olan HD 7670′in üstleneceği PS4, DirectX 11 kütüphanesine de destek veriyor. Bu da demek oluyor ki, Sony de Microsoft’un gittiği yoldan giderek, bilgisayar tabanlı bir konsol mimarisi geliştiriyor. Bu sayede PC için geliştirilen bir oyunun PS4 veya X720′ye port edilmesi şimdiki kadar zor olmayacak. Bilindiği üzere oyun yapımcıları, PS3′e kod yazmak konusunda dertliydi ve küçük bir işlemin bile, uzun bir kod ile çözülmesinden şikayet ediliyordu. PC alt yapılı bir PS4′te ise bu tür problemler ortadan kalkacak. Kaynak: www.scroll.com.tr
Yorumlar | 0
üye profil