Peaky Blinders ile adını duyuran Steven Knight'tan yeni dizi: SAS: Rogue Heroes

Peaky Blinders dizisinin yaratıcısı Steven Knight'tan, 'SAS: Rogue Heroes' isimli 6 bölüm mini dizi için kolları sıvadı. Mini dizi, Özel Kuvvetler birimi olan SAS'ın İkinci Dünya Savaşı sırasında nasıl kurulduğunu konu ediniyor. 

Yayınlanma Tarihi: 16.11.2021 12:15
Değiştirme Tarihi: 16.11.2021 12:15
Peaky Blinders ile adını duyuran Steven Knight'tan yeni dizi: SAS: Rogue Heroes

Peaky Blinders'ın yaratacısı Steven Knight'tan yeni bir dizi geliyor. Ben Macintyre'ın aynı adlı kitabından uyarlanan SAS: Rogue Heroes, eğitim tatbikatında yaralanarak hastaneye kaldırılan genç subay David Stirling'in etrafında şekilleriniyor. Stiling, bilindik komandoların işlevselliği olmadığını düşünür. ve modern savaşın kabul edilen kurallarına aykırı olarak bir plan devreye sokar. 

Stirling'i Connor Swindells (“Vigil”) oynayacak ve oyuncu kadrosunda ayrıca, Jack O'Connell (“Skins”), Dominic West (“The Crown”), Alfie Allen (“Jojo Rabbit”), Tom Glynn-Carney (“ Dunkirk”) ve Sofia Boutella (“Atomic Blonde”) yer alıyor. Tom Shankland (“The Serpent”) tarafından yönetilecek olan dizinin yapımcılığını Stephen Smallwood (“Patrick Melrose”) üstlenecek. Kudos için Karen Wilson, Martin Haines ve Emma Kingsman-Lloyd, BBC için Tommy Bulfin yürütücü yapımcı olacak. Dizi, İngiltere'de BBC One ve BBC iPlayer'da prömiyer yapacak.

Epix başkanı ve MGM Scripted Television başkanı Michael Wright şunları söyledi: “Steven Knight ve Kudos, Epix'in yüksek, sinematik hikaye anlatımını tamamlayan sürükleyici bir tarihi drama yarattı. Bu diziye Amerikalı izleyiciler için Epix'te özel bir yuva vermek için Banijay Rights ile birlikte çalışmaktan mutluluk duyuyoruz." Creasey ise şunları söyledi: “'SAS: Rogue Heroes', bu fantastik hikayeyi hayata geçiren yıldız oyuncu kadrosuyla dolu, vizyon sahibi Steven Knight'ın usta işi. Epix'in bu fantastik dramayı daha geniş bir ABD izleyicisine ulaştırmak için aramıza katılmasından heyecan duyuyoruz."

Kaynak: Beyazperde

İlgili Sayfalar: Sinema