Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
PC En Hızlı Büyüyen Platform

PC En Hızlı Büyüyen Platform

Oyun dünyasında son zamanların en büyük kehanetlerinden birisi, PC'nin günden güne kan kaybettiği ve yakın bir zamanda belki de PC'ye oyun çıkmayacağıydı. Ancak EA'nin CEO'su bu durumun tam tersini söylüyor.

21.07.2012 10:56

Oyun dünyasında son zamanların en büyük kehanetlerinden birisi, PC'nin günden güne kan kaybettiği ve yakın bir zamanda belki de PC'ye oyun çıkmayacağıydı. Ancak EA'nin CEO'su bu durumun tam tersini söylüyor.PC'nin özellikle korsan yapımlara ola yatkınlığı ve bir türlü önüne geçilemeyen internetten indirme olanağı, özellikle oyun yapımcılarının bu platforma oyun çıkarırken iki kere düşünmesine neden oluyor. İşte bu sebeple de bazı oyun duayenleri, bu durumun önüne geçilmediği takdirde, yapımcıların PC'ye oyun çıkarmayı bırakabileceklerini söylüyorlar. Ancak EA'in CEO'su John Riccitiello onlarla aynı görüşte değil.

  Riccitiello CNBC'ye verdiği röportajda, bilgisayarın şu an tüm platformlar içinde en hızlı gelişeni olduğunu belirtti. Buna dayanak olaraksa, PC oyun satışlarının yıldan yıla istikrarlı olarak %10,%20 ve %30 civarlarında artış oranlarını gösterdi. Gel gelelim EA'in CEO'su da internetten indirilen oyunlardan dert yanarak, "Bunların da önüne geçilmesi halinde, PC tartışmasız en önemli oyun platformu olacaktır" diye konuştu.>> Yakuza HD Collection’dan İlk Görüntüler GeldiYazıya ulaşmak için tıklayın
Yorumlar | 0
üye profil