Paul Dano, The Batman'in The Riddler'ı oldu!

The Riddler'ı canlandıracak oyuncu belli oldu.

Yayınlanma Tarihi: 19.10.2019 18:28
Değiştirme Tarihi: 19.10.2019 18:28
Paul Dano, The Batman'in The Riddler'ı oldu!

Robert Pattinson'ın başrolünde yer alacağı The Batman filminin The Riddler'ı kimin canlandıracağı belli oldu. Warner Bros'un The Riddler yani Edward Nashton için onay verdiği isim son zamanların başarılı oyuncularından Paul Dano oldu.

Matt Reeves, DC Sinematik Evreni'nin yeni filmi The Batman için iddialı bir kadro oluşturmaya devam ediyor. Bu kez ise filmin kötü karakterlerinden The Riddler'a kimin hayat vereceği belli oldu. Çizgi romanlardan tanıdığımız Edward Nygma olarak değil, Edward Nashton olarak karşımıza çıkacak olan isim ise There Will Be Blood, Love & Mercy, 12 Years A Slave, Little Miss Sunshine, War & Peace gibi yapımlardan tanıdığımız, ayrıca Wild Life isimli bir yönetmenlik denemesine imza atan Paul Dano oldu. Daha önce bu rol için Jonah Hill ile görüşmeler yapılmıştı. Ancak geçtiğimiz gün öğrenildiğine göre, Hill ile görüşmelerin sonuna gelinmişti.

Twilight serisi, Good Times, The Lost City Z gibi yapımların yıldız oyuncusu olan ve The Lighthouse filmiyle Oscar adaylığı dahi alabileceği düşünülen Robert Pattinson'ın Batman'i canlandıracağı filmde, Catwoman olarak Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald'da Leta Lestrange ve Big Little Lies'da Bonnie Carlson olarak izlediğimiz, ayrıca Mad Max: Fury Road, X-Men: First Class gibi yapımlardan tanıdığımız yıldız oyuncu Zoe Kravitz; komiser Jim Gordon olarak ise Shaft, Broken Flowers, Açlık Oyunları, Westworld gibi yapımların başarılı oyuncusu Jeffrey Wright yer alacak.

Batman'in düşmanı olan The Riddler, yeşil kostümü, domino maskesi ve bulmacalarla Batman'in aklını bulandırmasıyla biliniyor. Karakter çizgi romanlarda zamanla üç boyutlu bir derinliğe sahip oluyordu. Rolü Gotham dizisinde Cory Michael Smith; Batman Forever'da Jim Carrey canlandırmıştı. Matt Reeves, The Batman filmini noir bir dedektiflik filmi olarak tasarlayacağını açıklamıştı. Robert Pattinson ise geçtiğimiz günlerde açıklama yaparak Batman'in bir kahraman olmadığını ifade etti. Tüm bu bilgilere bakarak karşımıza çizgi romanlardaki gibi karanlık bir The Batman'in çıkacağını söyleyebiliriz.

The Batman, ülkemizdeki izleyicileriyle 25 Haziran 2021 tarihinde sinemalarda buluşacak. (Beyazperde)