Oscar adayları açıklandı

Oscar adayları açıklandı
Yayınlanma Tarihi: 15.01.2015 16:14 | Değiştirme Tarihi: 15.01.2015 16:31

Sinema dünyasının en prestijli ödülleri olarak kabul edilen Oscar'ın adayları belli oldu. Birdman ve Grand Budapest Hotel filmleri 9'ar dalda Imitation Game ise 8 dalda aday gösterildi.

Bu sene sunuculuğunu Neil Patrick Harris'in üstleneceği  87. Akademi Ödülleri 22 Şubat 2015'te düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

Haber ile ilgili metin girin!.   Neil Patrick HarrisOscar'ın bu yılki favorisi olarak gösterilen Richard Linklater'ın yönetmenliğini üstlendiği ve 12 senede çektiği Boyhood 6 dalda aday gösterildi.İki kez "En İyi KadınOyuncu" ve bir kez de "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" ödülünü kucaklayan Meryl Streep, bir kez daha "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" dalında aday gösterildi. ABD'li oyuncunun bu 19'uncu aday gösterilişi.İşte Oscar adayları;EN İYİ FİLMAmerican SniperBirdmanBoyhoodGrand Budapest HotelImitation GameSelmaTheory of EverythingWhiplashEN İYİ KADIN OYUNCUMarion CotillardFelicity JonesJulianne MooreRosamund PikeReese WitherspoonEN İYİ ERKEK OYUNCUMichael KeatonEddie RedmayneBenedict CumberbatchSteve CarellBradley CooperEN İYİ YÖNETMENAlejandro InarrituRichard LinklaterBennett MilllerWes AndersonMorten TyldumEN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCURobert DuvallEthan HawkeEdward NortonMark RuffaloJ K SimmonsEN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCUPatricia ArquetteLaura DernKeira KnightleyMeryl StreepEmma StoneEN İYİ FİLM MÜZİĞİEverything is Awesome, "The Lego Movie"Glory, "Selma"Grateful, "Beyond the Lights"I'm not Gonna Miss You, "Glen Campbell...I'll Be Me"Lost Stars, "Begin Again"EN İYİ UYARLAMA SENARYOAmerican SniperThe Imitation GameInherent ViceThe Theory of EverythingWhiplashYABANCI DİLDE EN İYİ FİLMIdaLeviathanTangerinesTimbuktuWild TalesORJİNAL SENARYOBirdmanBoyhoodFoxcatcherThe Grand Budapest HotelNightcrawlerEN İYİ BELGESELCitizenfourFinding Vivian MaierLast Days in VietnamThe Salt in the EarthVirungaEN İYİ ANİMASYONBig Hero 6The BoxtrollsHow to Train Your Dragon 2Song of the SeaThe Tale of The Princess Kaguya