Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Nikon'dan Androidli Fotoğraf Makinesi

Nikon'dan Androidli Fotoğraf Makinesi

Fotoğraf makineleriyle tanıdığımız Nikon, Android işletim sistemli bir model üzerinde çalışıyor olabilir.

09.08.2012 15:38

Fotoğraf makineleriyle tanıdığımız Nikon, Android işletim sistemli bir model üzerinde çalışıyor olabilir.Android işletim sistemi, açık kaynak kodlu olması sebebiyle hem düşük maliyetli hem de üreticiler tarafından birçok farklı cihaza uyumlu hale getirilebiliyor. Bu sayede akıllı telefon ve tabletlerin yanı sıra set-top-box, müzik oynatıcılar ve daha birçok cihaz Android işletim sistemiyle çalışabiliyor. Son dönemde kamera üreticileri de Android'e ilgi göstermeye başladı. Bunun ardındaki sebep "akıllı kamera" fikri.

İlk olarak Samsung'un Wi-Fi özellikli modelleriyle başlattığı akıllı kamera konsepti, Nikon'un da ilgi alanına girmiş gibi görünüyor. İddialara göre firma, çok yakında Wi-Fi özelliği bulunan bir fotoğraf makinesi tanıtacak. Coolpix 800c adındaki bu modeli benzerlerinden ayıran ise Android 2.3 işletim sistemiyle çalışıyor olması. Endonezya'da ulusal iletişim ajansına başvuran firmanın, bu kamera için lisans almak istediği söyleniyor.

Gelen bilgilere göre Coolpix 800c, Android 2.3 işletim sistemiyle çalışacak ve Google Play'de bulunan birçok uygulamayı çalıştırabilecek. Ayrıca Wi-Fi özelliği sayesinde resimleri Facebook ve Instagram gibi sitelere direk yükleme olanağı da sunabilecek. Samsung MV800 İncelemeYazıya ulaşmak için tıklayın
Yorumlar | 0
üye profil