Netflix’e yeni bir animasyon film geliyor: Ninja Kaplumbağalar 

Netflix’e yeni bir animasyon film geliyor: Ninja Kaplumbağalar 
Yayınlanma Tarihi: 10.02.2019 20:20 | Değiştirme Tarihi: 10.02.2019 20:20

Nickelodeon Netflix için Ninja Kaplumbağalar animasyon filmi çalışmalarına başladı.

Açıklamalara göre Nickelodeon bu ara Netflix için iki adet animasyon film üzerinde çalışıyor. Bir tanesi animasyon TV dizisi olan Loud House üzerine olurken bir diğeri ise Rise Of The Teenage Mutant Ninja Turtles üzerinden ilerleyecek.

Anlaşılan Nickelodeon halihazırda kendilerine ait olan ve yayını süren TV çizgi filmlerinden spin off’lar yaratıyor olacak. Viacom açıklamasında filmlerin Nickelodeon ürünlerinden oluşturulduğunu ama TV dizilerini birebir içermediğini söylemiş.

Rise Of The Teenage Mutant Ninja Turtles öncesi dizi beşinci ve sonuncu sezonunu yayına sokmuştu ve 11 dakikalık mini filmler şeklinde birden çok hikaye anlatan dizi bölümleri gelmişti. Bu bölümler 90’lardaki klasik çizgi filme saygı duruşuyla, klasik canavar mash-up’larıyla, Mad Max göndermeleriyle tek kelimeyle olağanüstüydü.

İlk Ninja Kaplumbağalar çizgi romanı, 1984 yılında, hem de siyah – beyaz olarak ortaya çıkmıştı. Çizgi romanın yaratıcıları ise Kevin Eastman ve Peter Laird idi. Yer altında yaşayan ninja kaplumbağalar, kısa sürede büyük bir hayran kitlesini de peşlerinde sürüklemeyi başardılar. Ninja kaplumbağaların serüvenleri değişen sinema endüstrisi içinde yeniden yorumlanarak, 3 boyutlu film teknikleri yardımı ile tekrar çekilmeye başlanmıştı malum.

Bu hikaye anlat anlat bitmeyecek bir içerik belli ki fakat Netflix için hazırlanacak filmle ilgili çok da fazla bilgi verilmiyor henüz. Bir Ninja Kaplumbağalar projesi de Paramount’tan bekliyoruz malum. Platinum Dunes yapımı olacak filmin hazırlıklarının bu yıl içinde başlamasını bekliyoruz. Filmin senaryosunun Lindsey Beer tarafından çoktan yazılmış olduğu da gelen haberler arasında. Bu filmin de bir reboot olmasını bekliyoruz ama bu konuda da çok fazla bilgi yok ne yazık ki.

Yurtdışı kanallarından Channel 5 ve Nicktoons’da Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles hala devam ediyor. Yine yurtdışında MOD olarak devam eden NowTV’de de 2003 ve 2012 yapımı Ninja Kaplumbağalar çizgi filmlerini izleyebilmek mümkün. Çizgi film diyip geçmemek ve hafızalarımızı tazelemek adına bulduğumuz yerde eski Ninja Kaplumbağalar çizgi dizisini izlemek lazım diye düşünüyoruz, hem oldukça nostaljik bir hisse kapılmak da mümkün.