Netflix yeni projelerini açıkladığından bu yana gündemden düşmedi! Usta isimlerden Türk yapımı yeni projeler!

Netflix, dün yaptığı açıklamanın ardından gündemden düşmedi ve duyurduğu yeni projeler ile kullanıcılarını sevindirirken; birçok kişiyi de merak içinde bıraktı! Haluk Bilginer, Kıvanç Tatlıtuğ, Binnur Kaya, Cem Yılmaz, Demet Akbağ, Engin Günaydın, Burcu Biricik, Çağatay Ulusoy, Engin Öztürk, Uğur Yücel gibi sevilen birçok usta ismin daha yer alacağı farklı projelerin müjdesini veren Netflix, yayınlanması beklenen dizilerin konularına da açıklık getirdi! Ezel Akay, Zeynep Günay Tan, Burak Aksak, Tolga Karaçelik, Mehmet Ada Öztekin gibi farklı yönetmen ve senaristlerin de hazırlığını sürdürdüğü Netflix Orijinal içerikler, şimdiden merak edilmeye ve araştırılmaya başladı! Peki, Netflix'te yayınlanacak dizi ve filmler neler? Kıvanç Tatlıtuğ Netflix'te hangi dizide oynayacak? 9 Kere Leyla filmi ne zaman Netflix'te yayınlanacak? Burcu Biricik'in başrolünü üstlendiği "Fatma" dizisi yayın tarihi ne zaman, konusu nedir? Hepsi ve daha fazlası, Netflix'in açıkladığı Türk yapımı yeni projeler haber detaylarında...

Yayınlanma Tarihi: 21.10.2020 12:46
Değiştirme Tarihi: 21.10.2020 12:57
Netflix yeni projelerini açıkladığından bu yana gündemden düşmedi! Usta isimlerden Türk yapımı yeni projeler!

Netflix, Türk yapımı yeni projelerini açıkladı; kullanıcılar, yayınlanacak yeni dizi ve filmleri araştırmaya başladı! Haluk Bilginer, Demet Akbağ, Cem Yılmaz, Kıvanç Tatlıtuğ, Engin Günaydın, Binnur Kaya gibi birçok ismin yer aldığı, çeşitli dizi ve film projelerinin ilk detayları belli oldu! Vizyona girdiği tarihin akabinde pandemi dönemi istediği gişeyi elde edemeyen "9 Kere Leyla" filminin ise Netflix'te yayınlanacağı ve meraklıları ile buluşacağı kesinleşti! Önceden duyurusu yapılan ve bir kısmı da sürpriz olan projelerini açıklayan Netflix, yeni dizi ve filmlerin konularına ve bir kısmının da yayın tarihlerine dair detayları paylaştı! Netflix'te yayınalanacak Türk yapımı yeni projeler ne zaman yayınlacak? Konuları nedir? Detaylar haberimizde...

 

Haber ile ilgili metin girin!.

Fatma: Özgür Önürme’nin kaleme aldığı ve Özer Feyzioğlu ile yönetmen koltuğunu paylaştığı psikolojik drama mini dizisi Fatma’nın başrollerinde Burcu Biricik ile birlikte Uğur Yücel, Mehmet Yılmaz Ak, Hazal Türesan, Olgun Toker, Gülçin Kültür Şahin, Deniz Hamzaoğlu ve Çağdaş Onur Öztürkrol alacak. Fatma dizisinin Netflix'te 2021’de yayınlanması planlanıyor.

 

Haber ile ilgili metin girin!.
Azizler: Yönetmen koltuğunda Taylan Biraderler’in oturduğu filmin senaryosu Berkun Oya’ya ait. Filmin başrollerinde Engin Günaydın, Haluk Bilginer, Binnur Kaya, Öner Erkan, Fatih Artman ve İrem Sak yer alıyor. Azizle filmi, 8 Ocak’ta Netflix’te yayınlanacak!

 

Haber ile ilgili metin girin!.

Bir Denizaltı Hikayesi: Başrolünde Kıvanç Tatlıtuğ'un yer aldığı, yönetmenliğini ise Tolga Karaçelik'in üstlendiği aksiyon-macera türündeki dizinin yazar kadrosunu ise Jason George önderliğinde Atasay Koç, Cansu Çoban ve Sami Berat Marçalı oluşturuyor. Dizinin ismi henüz kesinleşmemiş olsa da, ilerleyen dönemde belirlenecek ve detaylar haberimizde yer alacak. Kıvanç Tatlıtuğ'un başrolünü üstlendiği yeni Netflix dizisinin tarihi ise henüz netleşmedi.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

50m2: BKM’nin yapımcılığını üstlendiği, senarist Burak Aksak’ın, Selçuk Aydemir’le birlikte yönetmen koltugunda oturduğu dizinin başrolünde Gölge karakteriyle Engin Öztürk yer alıyor. 50m2 dizisinin 27 Ocak 2021’de Netflix’te yayınlanması planlanıyor.

 

Mücadele Çıkmazı: Çağatay Ulusoy’un başrolünü Emir Ali Doğrul ile paylaştığı, OGM Pictures tarafından hayata geçirilen filmin yönetmen koltuğunda Can Ulkay otururken, senaryosu Ercan Mehmet Erdem’e ait film şimdiden merak ediliyor. Mücadele Çıkmazı'nın 15 Mart 2021’de Netflix’te yayınlanması planlanıyor.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

9 Kere Leyla: Ezel Akay imzalı 9 Kere Leyla'nın başrollerinde Haluk Bilginer, Demet Akbağ, Elçin Sangu, Fırat Tanış ve Alican Yücesoy yer alıyor. Pandemi sürecinde sinemada istediği gişeyi elde edemeyen fakat başarılı bir yapım olması beklenen 9 Kere Leyla, 4 Aralık’ta izleyiciyle buluşacak!

 

Haber ile ilgili metin girin!.

Erşan Kuneri: Cem Yılmaz'ın hem yaratıcılığını ve yönetmenliğini yaptığı hem de başrol koltuğunda oturduğu sitcom dizinin yapımcılığını ise Cmylmz Fikirsanat üstleniyor. G.O.R.A., ArifV216 filmlerinde karşımıza çıkan Erşan Kuneri'nin hikayesini ele alacak dizi merakla beklenirken; Erşan Kuneri dizisinin yayın tarihine dair net bir açıklama henüz yok.

 

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?: Yılmaz Erdoğan tarafından kaleme alınan, sahnelendiği yıllarda ödül ve gişe rekortmeni olarak tiyatro klasikleri arasına giren "Sen Hiç Ateşböceği Gördün Mü?’’,  18 yıl sonra aynı isimli modern uyarlaması ile filme dönüşüyor. Yönetmen koltuğunda Andaç Haznedaroğlu’nun oturduğu filmin oyuncu kadrosunda, Patron karakteriyle Yılmaz Erdoğan ile beraber Ecem Erkek, Engin Alkan, Devrim Yakut, Merve Dizdar, Ushan Çakır ve Bülent Çolak yer alıyor. Dizinin yayın tarihine dair net bir bilgi ise henüz paylaşılmadı.

 

‘96 Yazı: OGM Pictures yapımcılığında, yönetmen Ozan Açıktan imzalı film, 2021’in Haziran ayında Netflix’te yayınlanacak. Filmin başrollerinde Ece Çeşmioğlu, Fatih Şahin, Halit Özgür Sarı, Aslıhan Malbora, Süreyya Güzel ve Kubilay Tunçer yer alıyor.

 

Beni Çok Sev: 7. Koğuştaki Mucize filminin yönetmeni Mehmet Ada Öztekin’nin yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrollerinde yer alan Sarp Akkaya ve Songül Öden’e, Ercan Kesal, Aleyna Özgeçen, Füsun Demirel, Güner Özkul ve Ushan Çakır eşlik ediyor. Ses getirecek yeni projelerden birisi olması beklenen filmin yayın tarihine dair henüz bir bilgi ise yok.


Uysallar: Ay Yapım tarafından hayata geçirilecek olan Uysallar'ın senaryosu Hakan Günday'ın güçlü kaleminden çıkarken, yönetmen koltuğunda ise Onur Saylak oturacak. Dizinin ses getireceği aşikar diyebiliriz!

 

Pera Palas'ta Gece Yarısı: Charles King'in aynı adlı ödüllü kitabından uyarlanan "Pera Palas'ta Gece Yarısı" bir Red Arrow Studios şirketi olan Karga Seven Pictures tarafından hayata geçirilecek. Elif Usman'ın kaleme aldığı yapımın yönetmen koltuğunda ise yine Karga Seven'dan Emre Şahin yer alacak.

 

Kuş Uçuşu: Dünyada hala karar verici pozisyonlarda duran X kuşağıyla, yeni gelmekte olan Z kuşağının çarpışmasını anlatan Kuş Uçuşu, Aşk 101'in yaratıcısı Meriç Acemi tarafından kaleme alındı. Dizinin yapımcılığını Ay Yapım üstlenirken; detaylar paylaşıldıkça haberimizde yer alacak...

 

Haber ile ilgili metin girin!.

Kod Adı: Kulüp: Yapımcılığını Saner Ayar ve Ayşe Durmaz ile birlikte O3 Medya'nın üstlendiği dizinin, yönetmen koltuğunda Zeynep Günay Tan ve Seren Yüce otururken; Necati Şahin önderliğindeki dizinin senaryo ekibinde ise Ayşin Akbulut, Serkan Yörük, Bengü Üçüncü, Rana Denizer bulunuyor. Dizinin yayınlanacak asıl ismi ilerleyen dönemde belirlenmesi planlanırken; dizinin başrolünü Gökçe Bahadır, Barış Arduç ve Salih Bademci paylaşıyor.