Netflix, koronavirüs sebebi ile YouTube üzerinden 10 orijinal belgeselini ücretsiz erişime açtı!

Deadline’ın haberine göre, HBO ve Lionsgate gibi şirketlerden sonra Netflix de, koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitim sürecinde ek kaynak arayan öğretmenlere yardım olmak amacıyla 10 orijinal belgeselini YouTube’da ücretsiz erişime açtı. Bu dönemde eğitime destek vermek için farklı fikirleri de olan şirketin neler yapmayı planladığı haberimizin detaylarında...

Yayınlanma Tarihi: 20.04.2020 15:44
Değiştirme Tarihi: 20.04.2020 15:44
Netflix, koronavirüs sebebi ile YouTube üzerinden 10 orijinal belgeselini ücretsiz erişime açtı!

Koronavirüs sebebi ile herkesin evde sosyal izolasyonu sağladığı bu süreçte, dünyanın birçok ülkesinde öğrenciler internet üzerinden uzaktan eğitim görmeye devam ediyor. Netflix ise okulların kapalı olduğu bu dönemde öğretmenlerin talepleri doğrultusunda bazı orijinal belgesellerini YouTube’da ücretsiz olarak yayınlamaya başladı.

Ek kaynak sağlanması konusunda öğretmenlere destek sağlayan dijital yayın devi, öğrencilerin ve öğretmenlerin kullanımı için her içeriği eğitici kaynaklarla birlikte sunuyor. Ayrıca ilerleyen dönemlerde belgesellerin yönetmenleriyle çeşitli soru-cevap etkinlikleri de düzenleneceğini duyuran Netflix, bu sayede öğrencilerin projeleri ilk ağızdan dinleme fırsatı yakalayabileceğinin de haberini verdi.

Our Planet, 13th, Knock Down the House, Explained, Abstract: The Art of Design, Babies, Chasing Coral, Period. End of Sentence, The White Helmets ve Zion belgesellerini ücretsiz olarak yayınlayan Netflix, ilk aşamada bu içerikleri İngilizce olarak yayınlıyor. Fakat ilerleyen günlerde altyazı seçenekleri de elbette eklenecek. 

Netflix, bu uygulama ile öğretmenlerin belgesellere erişimle ilgili taleplerini karşılamada önemli bir adım atarken; içerikler Netflix'in Youtube kanalından izlenilebiliyor.