Netflix'in yeni filmi Proje (Project Power) bugün yayınlandı! Project Power fragmanı, ön incelemesi, konusu!

Netflix'in yeni filmi Project Power (Proje) 14 Ağustos Cuma günü platformun kullanıcıları ile paylaşıldı! Netflix, orijinal içeriklerine bir yenisi daha eklerken; Project Power filminin oldukça ilgi çekeceğini tahmin ediyoruz çünkü usta aktör Jamie Foxx’un başrolde olduğu filmde kendisine Joseph Gordon Levitt eşlik ediyor ve filmin fragmanı büyük merak uyandırıyor! Süper güçlerle dolu film ile hayatımıza girecek kahramanların kimler olacağına, Project Power (Proje) filminin konusuna, ne zaman yayınlanacağına, oyuncularına ve Project Power filminin fragmanına ve yorumlarına dair detayları sizler için yazdık! Netflix'in filmi yayınlamasının akabinde 14 Ağustos 2020  itibari ile hayatımıza giren Proje (Project Power) filmine dair merak ettiğiniz her şey filmin ön incelemesinde!

Yayınlanma Tarihi: 14.08.2020 13:15
Değiştirme Tarihi: 20.08.2020 15:04
Netflix'in yeni filmi Proje (Project Power) bugün yayınlandı! Project Power fragmanı, ön incelemesi, konusu!

Pelin YAVUZ (pelin@acunn.com)


Netflix'in yeni filmi "Project Power (Proje)" bugün yayınlandı! Fragmanı ile sinemaseverlerin ilgisini çeken ve konusu ile de merak uyandıran filmin senaryosuna Mattson Tomlin imza atarken; filmin yönetmen koltuğunu ise koltuğunda Henry Joost ve Ariel Schulman paylaşıyor.  İlk bakışta "'Proje' filmi yeni bir süper kahraman filmi olabilir mi? Süper güçlerle dolu bu film, yeni bir seriyi hayatımıza dahil edebilir mi?" sorularını akla getiren ve filme dair beklentileri yükselten Proje(Project Power) filminin fragmanını sizler için inceledik! Filmin ön incelemesi sizlerle...
 

Bugün Proje (Project Power) filminin Netflix'te yayınlanmasının ardından filmin IMBd puanı da belli oldu.

Project Power (Proje) Film IMDb Puanı: 6/10

 

Haber ile ilgili metin girin!.

Project Power (Proje) Filmine İlk Bakış - Fragman İncelemesi

Öncelikle belirtmeliyim ki pandemi nedeni ile hasret kaldığımız  - her ne kadar internet üzerinden filmlere ulaşabilsek de- sinema filmlerine uzun bir aranın ardından yine dijital bir platform üzerinden ulaşmak büyük şans çünkü aksiyon sahneleri ile sinemaseverlere yeni bir kan vereceğini düşündüğüm; fragmanı ile beklentileri yükselten "Proje" filmi son derece merak uyandıcı.

Salgının yarattığı endişeler devam ederken; yeni normal çerçevesinde açılan sinemalara henüz dönüş yapamayan sinemaseverler için bu film teselli olabilir diye umuyorum. Henüz tamamını izleme şansımız olmasa da, "Proje" filminin dikkat çeken konusu ve özellikle de başarılı kurgusu fragmanın geneline baktığımda gözüme çarpan en başarılı iki parametre diyebilirim. Gelin detaylara birlikte bakalım!

Netflix orijinal yapımları arasına eklenen "Proje" filminin fragmanı üzerinden bu tahmini yapmak için belki çok erken fakat filmin seyrine göre oluşturulan karakterler ve süper güçler akıllara ilk bakışta "bu filmin devamı gelir mi" sorusunu getiriyor.

Filmin konusu ile iç içe verilen "beş dakika saf güce sahip olmak için neleri riske atardınız?" sorusu, insana önce ne kadar sınırsız olabileceğini; sonra ise neden sınırları olması gerektiğini düşündürüyor! Bu ikilemde düşünmeye devam ederken; benim beklentim, filmdeki karakterlerin bir sınıra sahip olmaması! Yani bize düşündürdükleri bu sorular ile aslında ters psikoloji yaparak bambaşka bir sonsuzluğun kapılarını aralamaları!

Haber ile ilgili metin girin!.

Filmde kullanılan ve herkeste farklı etkiler gösteren o hapın farklı karakterler oluşturması, hepsinin birbiri ile kesişim noktası ve o hapın ardındaki bilinmezliği riske atıp güce ulaşma arzusu ve işte sınırsızlık! Tam da bu noktada filmin yaratım aşamasında nelerin göz önünde bulundurulduğu da üzerinde durulması gereken bir konu olabilir. Fragmanı ilk izlediğimde aklıma "Limitless" filmi gelmişti ve ikisi arasında istemsiz olarak bir karşılaştırma yapmıştım; iki filmin ortak noktası olan bir hap belki evet ama etkileri ve filmde ele alınışı, yani onun imgeleştirilme biçimi nasıl olur, bunu film Netflix tarafından yayınlandığında göreceğiz; ki, Limitless gibi başarılı bir filmden çıkış noktası yakalayan yeni bir filmin çok daha iyi olması gerekir, bu da beklentimi yükselten nedenlerden bir diğeri diyebilirim.

"Proje" filminin fragmanı üzerinden filme dair varsayımlarıma devam ederken; filmin oyuncularının başarısı, senaryonun akışı içinde oldukça iyi akacak diye düşünüyorum çünkü Proje filminin sinematografik  başarısı, fragmanda dahi göze çarpıyor ve izleyiciyi içine çekiyor. Sahnelerde kullanılan çekim açıları, renk skalası ve bütününe bakıldığında izleyicide oluşturulan manipülatif etkinin kurguya yansıması bence şimdiden hissediliyor. Bu da filmi başarılı olarak değerlendirebileceğimiz bir diğer nokta aslında.

85 milyon dolarlık bir bütçe ile ortaya çıkarılan filme dair beklentimin yüksek olduğunun altını tekrar çizerken; gözüme çarpan bir diğer nokta da, filmde kullanılan metinlerarasılık oluyor! Batman filmine yapılan atıf  filmin senaristi Tomlin'ın aynı zamanda The Batman filmine atacağı imzayı da hatırlatıyor ve açıkçası gülümsetiyor. Bu sebeple, filmi izlerken karşılaşacağım sahneleri, filmin fragman ile oluşturduğu kalite algısını karşılayıp karşılamayacağını da açıkçası merak ediyorum.

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.

 

NETFLİX PROJE (PROJECT POWER) FİLMİ NE ZAMAN? PROJE FİLMİ NASIL İZLENEBİLİR?

Proje (Project Power) filmi 14 Ağustos Cuma günü itibari ile Netflix kullanıcıları ile paylaşıldı! Filmi, Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

Haber ile ilgili metin girin!.

PROJE(PROJECT POWER) FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

"Beş dakika saf güce sahip olmak için neleri riske atardınız?" sorusundan beslenerek hikayeleştirilen film; kullanan herkeste farklı süper güçlerin gözlemlendiği yeni ve gizemli hap hakkında söylentilerin yayılması ile şekilleniyor.

Bu hapı alana kadar neler olacağını bilememek ise filme heyecan katan en önemli etmenlerden biri oluyor.  Kimileri kurşungeçirmez bir cilde sahip olmak, görünmezlik, olağanüstü kuvvet gibi güçler elde ederken; kimileri de bu hapa daha ölümcül bir reaksiyon göstermeye başlayınca olayların gidişatı iyice karışıyor.

New Orleans sokaklarında bambaşka vakalar yaşanmaya başlayınca ve hap, şehirdeki suç oranını tehlikeli seviyelere çıkarınca yerel bir polis (Joseph Gordon-Levitt), güce karşı güçle savaşmaya karar vererek genç bir satıcıyla (Dominique Fishback) ve gizli bir intikam arzusundan güç alan eski bir askerle (Jamie Foxx) birlik olmaya karar veriyor.

Bu hapın yaratılmasından sorumlu olan grubun izini bulmak ve onları durdurmak için hapı alma riskine giren bu üçlünün neler yaşayacağı ise herkesi merakta bırakacağa benziyor!

 

Haber ile ilgili metin girin!.

 

PROJE FİLMİ (PROJECT POWER) OYUNCULARI KİMLER?

Proje filminin oyuncu kadrosunda Jamie Foxx, Joseph Gordon-Levitt, Rodrigo Santoro Machine Gun Kelly, Amy Landecker, Courtney B. Vance, Tait Fletcher, Yoshi Sudarso gibi başarılı isimler yer alıyor.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

PROJE FİLMİ (PROJECT POWER) FİLMİ NE KADAR SÜRÜYOR?

Proje filmi, bir saat elli bir dakika.

 Haber ile ilgili metin girin!.