Netflix Atiye'nin çekimlerine başladı

Netflix Atiye'nin çekimlerine başladı
Yayınlanma Tarihi: 25.03.2019 10:50 | Değiştirme Tarihi: 25.03.2019 11:43

Netflix Türkiye'nin Instagram hesabından duyurduğu habere göre ikinci Türk dizisi Atiye'nin çekimlerine başlandı. Yönetmenliğini Ozan Açıktan'ın yaptığı Atiye'nin başrollerini Beren Saat ve Mehmet Günsür paylaşıyor.

İkinci dizimiz Atiye

Netflix, daha önce başrolünde Çağatay Ulusoy'un yer aldığı Hakan:Muhafız dizisi ile ilk Türk yapımını tüm dünyanın beğenisine sunmuştu. İkinci Türk Netflix dizisi olacak olan Atiye, heyecanla bekleniyor. Beren Saat, Netflix’in yeni dizisinde Urfa Göbeklitepe’de yaşayan ‘Atiye’ adlı özel güçleri olan bir kadını canlandıracak.

Başrolde Beren Saat ve Mehmet Günsür

Heyecanla beklenen Atiye'nin başrolünde sevilen oyuncu Beren Saat yer alırken, ünlü isme Mehmet Günsür eşlik edecek. Daha önce Medcezir dizisi ile adını duyurmuş olan ve Kösem dizisindeki başarılı performansı ile dikkat çeken Metin Akdülger ve Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde rol alan Melisa Şenolsun ise dizinin oyuncu kadrosundaki diğer isimlerden. Sekiz bölümden oluşan gizem-drama türündeki dizinin oyuncu kadrosunda aynı zamanda  Başak Köklükaya, Civan Canova ve Tim Seyfi yer alıyor.

'Dünyanın Uyanışı' kitabından uyarlama

Şengül Boybaş tarafından kaleme alınan “Dünyanın Uyanışı” adlı kitaptan esinlenerek hazırlanan dizi, genç ve güzel ressam Atiye’nin sürükleyici ve mistik hikayesini konu alıyor. Atiye, ailesi ve sevgilisi Ozan ile İstanbul'da sade ve mutlu bir hayat sürmektedir, ta ki dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’de yapılan bir keşifle hayatı değişene kadar.

Bölgedeki kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Erhan, Atiye ile Göbeklitepe arasındaki mistik ilişkiyi gözler önüne seren bir sembol keşfeder. Atiye ona bambaşka bir kapı açan bu gizemli olayın peşine düşerek antik tapınakta geçmişini aramaya karar verir.

Bu gizem perdesi aralandıkça Atiye’nin karşısına çıkan olaylar ona geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her şeyi sorgulatacaktır. 

Atiye ne zaman başlayacak?Çekimlerine İstanbul’da başlanan ve başta Göbeklitepe olmak üzere Güneydoğu Anadolu’nun çeşitli şehirlerinde çekimlerine devam edilecek olan dizinin bu yıl gösterime girmesi planlanıyor.

OG Medya tarafından Onur Güvenatam’ın yaratıcılığında hayata geçirilen projenin baş yürütücülüğünü Özge Bağdatlıoğlu ve Jason George; yapımcılığını ise Alex Sutherland üstleniyor. Jason George ve Nuran Evren Sit’in kaleme aldığı dizinin yönetmen koltuğunda Ozan Açıktan ve Gönenç Uyanık oturuyor.

Böbeklitepe ve Nemrut'a yolculuk

Anadolu topraklarından geçerek İstanbul’dan Göbeklitepe ve Nemrut’a uzanan bir hikaye anlatan dizide geçmişle gelecek, ruhsal olanla gerçek olan, keşifle dönüşüm iç içe geçiyor.

“Türkiye’de olduğu kadar dünyada da büyük ilgi gören Netflix’in ilk orijinal Türk dizisi Hakan: Muhafız’dan sonra ikinci Türk dizimizin de çok sevileceğine inanıyoruz” diyen Netflix Uluslararası Yapımlar Genel Müdür Yardımcısı Kelly Luegenbiehl sözlerini şöyle sürdürdü: “Beren Saat’in başrolde olduğu bu dizi ile Türkiye’den yepyeni ve heyecan verici bir başka hikayeyi, dünyanın dört bir yanına taşıyacağız. Hakan: Muhafız ile İstanbul’da başlayan yolculuğumuz yeni dizimiz Atiye ile başta Göbeklitepe ve Nemrut olmak üzere, zengin Anadolu topraklarının doğal güzellikleri ile tarihi ve kültürel değerlerini dünyayla buluşturacak. Atiye gibi güçlü bir kadın karakterle ekranlara dönüş yapacak olan Beren ile çalışıyor olmaktan ötürü çok mutluyuz.”

Haber ile ilgili metin girin!.