Mulan'dan yeni görsel yayınlandı

Masalından ve orijinal animasyonlarından live-action şeklinde Disney tarafından uyarlanmış olan Mulan'dan özel bir görsel paylaşıldı. Yönetmenliğini Niki Caro’nun üstlendiği filmden paylaşılan bu yeni görselde, Mulan'ın orduya erkek kılığında katıldığını görüyoruz. 

Yayınlanma Tarihi: 01.10.2019 20:12
Değiştirme Tarihi: 01.10.2019 20:12
Mulan'dan yeni görsel yayınlandı

Çin'in efsanevi savaşçısı Hua Mulan'dan ilham alınarak kurgulanan prenses Mulan'ı odak noktasına alarak hazırlanan filmin konusu ise şu şekilde: Kadınların varoluş sebebinin sadece kocalarını mutlu edip çocuklarını yetiştirmek olduğunun düşünüldüğü bir zamanda Mulan, sahip olduğu seçenekler nedeniyle pek mutlu değildir. Çin İmparatoru, her aileden bir erkeğin, ülkeyi Kuzey istilacılarına karşı korumak için İmparatorluk Ordusunda görev yapmasına karar verişinden sonra onurlu bir savaşçının en büyük kızı olan Hua Mulan, hasta olan babasının yerine erkek kılığına girerek savaşa katılıyor. Mulan, Hua Jun isimli bir erkek olarak orduya katılır ve her adımında içindeki güçten faydalanması, gerçek potansiyelini benimsemesi gereken zorlu bir mücadelenin içine düşer. Savaştaki yetenekleriyle ön plana çıkan genç kadın bir yandan da komutanına karşı hissettiği özel duygular ile yüzleşmek zorunda kalır ve bu, ona onurlu bir savaşçıya dönüştüğü bu destansı yolculukta eşlik edeceğiz anlamına geliyor…

Mulan'ın oyuncu kadrosunda, başrolde  Liu Yifei olmak üzere Donnie Yen, Jason Scott Lee, Utkarsh Ambudkar, Ron Yuan, Tzi Ma, Rosalind Chao, Cheng Pei-Pei, Nelson Lee, Gong Li, Jet Li, Yoson An gibi isimler yer alıyor.

Film, ülkemizdeki izleyicileriyle 17 Nisan 2020'de sinemalarda buluşacak.