Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Microsoft Hayal Dünyasına Daldı

Microsoft Hayal Dünyasına Daldı

Microsoft’un CEO’su Steve Ballmer 2013 yılının sonuna kadar Windows 8 kullanıcılarının sayısı 500 Milyon olacağını tahmin ediyor.

27.05.2012 22:13

Microsoft’un CEO’su Steve Ballmer 2013 yılının sonuna kadar Windows 8 kullanıcılarının sayısı 500 Milyon olacağını tahmin ediyor.Microsoft’un CEO’su Steve Ballmer, katıldığı Seoul Digital Forum’da Windows 8 işletim sisteminin tahmini satış rakamlarını açıkladı. Ballmer, önümüzdeki sene sonunda Windows 8 kullanıcılarının sayısı 500 Milyona çıkacağını tahmin ettiklerini söyledi. Microsoft’un böyle bir rakam telaffuz etmesinin sebebi, şu ana kadar sattıkları Windows 7 linsansların sayısı. Microsoft, burada kesinlikle Windows 7 kullanıcıları işletim sistemlerinin yükselteceğini tahmin ediyor. Tüm kullanıcılar bunu yaparsa Steve Ballmer’n bu tahmini doğruluk kazanır.  

Tüm Windows7 kullanıcıları işletim sistemini yükselttikleri takdirde Windows 8 başarıyı yakalar.

Bu yılın üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülecek olan Windows 8, mobil alanda da devrim yaratması bekleniyor. Apple iOS ve Google’ın Android işletim sistemleri arsında nasıl bir yer edineceği gerçekten merak konusu. Uzmanlara göre Windows’un bu alanda büyümesi çok zor. Yinede Microsoft elindeki tüm olanakları deniyor. Öyle ki Tablet PC üreticilerle Windows 8 işletim sistemini kullanmak içi görüşmelere başladı. >>En Kötü CEO Steve BallmerYazıya ulaşmak için tıklayın
Yorumlar | 0
üye profil