Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Mercedes'in Karanlık Güçleri

Mercedes'in Karanlık Güçleri

Son yıllarda özellikle C serisiyle büyük bir başarı yakalayan Mercedes, yeniden atağa kalkmış durumda. Firmanın Audi S ve BMW M serilerine rakip olarak geliştirdiği AMG modellerine bir yenisi daha eklendi.

11.05.2012 22:43

Son yıllarda özellikle C serisiyle büyük bir başarı yakalayan Mercedes, yeniden atağa kalkmış durumda. Firmanın Audi S ve BMW M serilerine rakip olarak geliştirdiği AMG modellerine bir yenisi daha eklendi.AMG serisinin yeni üyesi, çok başarılı olan ve dünya çapında 1 milyon adetten fazla satılan en son C serisi üzerine geliştirilmiş. Aslında firma, C serisine tüm modellere özel AMG paketi sunuyor. Fakat bu versiyonun temeli tüm özellikleriyle tam bir AMG modeli olan C63’e dayanıyor. Tek kapılı bu güçlü araç, daha agresif ve sportif bir yapıya kavuşturularak “Black Series Coupe” yaratılmış. 

 

Black Series Coupe; daha agresif kaput ve ön çamurluk, arka spoiler, ekstra hava kanalları ve kırmızı fren disklerine sahip. Ayrıca bu versiyon için özel bir mat siyah renk de sunuluyor.Diğer renk seçenekleri ise kırmızı ve gümüş. Aracın güç ünitesi ise C63 AMG ile aynı; 6.3 litre atmosferik V8. AMG modelleri için geliştirilen bu motor 510 beygir güç üretiyor. Bu sayede araç 0-100 kilometre arası hızlanmayı 4.2 saniyede gerçekleştiriyor ve AMG serisinin en hızlı ikinci modeli konumuna yükseliyor. “Martı kanat” olarak da bilinen SLS AMG ise ilk sıradaki yerini koruyor. Aracın konforlu ve aynı zamanda virajlardan başarıyla çıkmasını sağlayabilecek kadar sert bir süspansiyona sahip olabilmesi için ayarlanabilir sistem kullanılmış.Böylece süspansiyonun yapısı istenen koşullara göre ayarlanabiliyor. Bununla da yetinmeyenler için bir de pist versiyonu mevcut. O versiyonda daha geniş jantlar ve “slick” lastik seçenekleri bulunuyor. 
Yorumlar | 0
üye profil