Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
League of Legends'ın Ödülü 5 Milyon Dolar

League of Legends'ın Ödülü 5 Milyon Dolar

145 ülkede, 35 milyon kişi tarafından oynanan League of Legends, dünya çapında düzenlediği turnuvalarla büyük bir heyecan dalgası estiriyor.

16.08.2012 10:27

145 ülkede, 35 milyon kişi tarafından oynanan League of Legends, dünya çapında düzenlediği turnuvalarla büyük bir heyecan dalgası estiriyor.Ustalaşmak için fiziksel sporlar kadar beceri ve emek gerektiren oyun türü e-spor, milyonların takip ettiği yeni bir akım olarak dikkat çekiyor. 145 ülkede, 35 milyon kişi tarafından rağbet gören League of Legends, e-spor türünün öncülerinden biri olarak görülüyor. Bir spor ligi haline dönüşmesi planlanarak tasarlanan oyunun internet üzerinden yapılan turnuvalarındaki izleyici sayısı ise 4-5 milyona kadar ulaşıyor.  

Basketbol Maçları Gibi Çekişmeli Oyunu geliştiren Riot Games’in İcra Kurulu Başkanı Brandon Beck, “League of Legends’ı yaparken baştan beri sadece bir oyun değil, bir spor dalı olacak şekilde tasarladık. 5’er oyunculuk takımların oynadığı oyunun her karşılaşması 35-45 dakika arası sürüyor ve futbol ya da basketbol maçları gibi çekişmeli geçiyor” dedi ve oyuncularla ilgili olarak şu bilgileri ekledi: “Riot Games olarak League of Legends’ın ilk müsabaka sezonunu Haziran 2010-Ağustos 2011 arasında gerçekleştirdik. Finali birinci tamamlayan takım, 100 bin dolarlık ödülü üyeleri arasında paylaştı. 2. sezon 2011 Kasım ayında başladı ve bu yıl ekim ayında tamamlanacak olan 2. sezonda birincilik ödülü, oyunun popülerliği oranında çoğalarak tamı tamına 5 milyon dolara çıkmış bulunuyor. Maçların ne kadar çekişmeli geçtiğini anlatmaya gerek bile yok”.>> Sisteminiz FIFA 13'ü Çalıştırabilecek mi?Yazıya ulaşmak için tıklayın
Yorumlar | 0
üye profil